Mudanya Belediyesi, tartışılan görüntülerle ilgili açıklama yaptı

Mudanya Belediyesi, özellikle hafta sonları artan şikayetler üzerine, sahil ve plajlarda halkın ortak kullanımını engelleyecek şekilde çadır kurulması, nargile içilmesi, iç çamaşırıyla denize girilmesi gibi görüntülere karşı alarma geçti. Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ortak yaşam alanlarında kötü görüntülere sebebiyet verenlere Kabahatler Kanunu gereğince müdahale edecek.

Mudanya Belediyesi, tartışılan görüntülerle ilgili açıklama yaptı
banner58

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, geçtiğimiz hafta sonu Mudanya'yı ziyaret etmiş ve sığınmacıların Mudanya sahilindeki görüntüleriyle ilgili basın açıklaması yapmıştı. Konu sosyal medyada ülke gündemine geldi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da konuyla ilgili açıklama yaptı. Türkyılmaz, “Kanunun bize evrdiği yetki gereğince uygunsuz görüntülere neden olanlara Zabıta Müdürlüğü personelimiz müdahalede bulunacaktır. Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte geçtiğimiz Kurban Bayramı’nın yanı sıra hafta sonları 55 kilometrelik sahil bandı boyunca halkımızın ortak kullanımını engelleyecek, çirkin görüntüler yaşandığına şahit oluyoruz. Hemşehrilerimizden gelen şikayetler üzerine müdahalemizi artıracak, gerek Mudanyalı hemşehrilerim, gerekse de günübirlik olarak sahillerimizi kullananların huzurlu ve güvenli bir ortamda sahilleri kullanmalarını sağlayacağız. Bu konuda tüm hemşehrilerimizden de duyarlı olmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

İŞGALE GEÇİT YOK

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, sahil bandı ve kaldırımların seyyar satıcılar ve bazı esnaf tarafından işgal edildiği yönünde şikayetlerin arttığını dile getirerek, “Bugün geldiğimiz noktada yetki alanımız dahi olmayan, Bursa Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki sahillerimizde ne yazık ki bu istenmeyen görüntülere şahit oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olmasına rağmen işgallere de göz yumulmayacak, zabıta ekiplerimiz devriye atarak işgalleri sona erdirecek. Sahillerde, Mudanyamıza yakışmayan görüntülerin yaşanmaması için de gerekli adımları atmak üzere görevlendirmemizi yaptık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER