Plajlar ilçelere emanet

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUDANYA’DA MÜTAREKE BİNASI İLE İDO İSKELESİ ARASI, GEMLİK’TE İSE MANASTIR İLE BALIKÇI BARINAĞI ARASI DIŞINDA KALAN PLAJLARIN TÜM SORUMLULUĞUNU İLÇE BELEDİYELERİNE DEVRETTİ. MUDANYA VE GEMLİK BELEDİYELERİNİN TALEBİ ÜZERİNE ALINAN KARAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISINDA ONAYLANDI.

Plajlar ilçelere emanet

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya’da mütareke binası ile İDO iskelesi arası, Gemlik’te ise Manastır ile Balıkçı barınağı arası dışında kalan plajların tüm sorumluluğunu ilçe belediyelerine devretti. Mudanya ve Gemlik belediyelerinin talebi üzerine alınan karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında onaylandı.

Mudanya ve Gemlik plajlarında cankurtaran, mantar serme, kıyı temizliği ve bakım onarım hizmetlerini bundan böyle ilçe belediyeleri yerine getirecek. Büyükşehir Belediyesi, Mudanya’da sadece İDO ile mütareke binası arasında kalan sahilden sorumlu olacak. Gemlik’te ise Manastır ile Balıkçı barınağı arasındaki sahil şeridi, Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde kalacak. İlçe belediyelerinin plajlarda kamu yararına hazırladığı projelerde ise Büyükşehir Belediyesi’nin onay şartı bulunacak. Yine ilçe belediyeleri sorumluluğuna bırakılan alanlardaki işletmeler, büfeler ve sosyal tesislerde herhangi bir şekilde alkol servisi ya da satışı yapılamayacak. Mudanya ve Gemlik belediyelerinden gelen talep üzerine yapılan değerlendirme, Büyükşehir Belediyesi’nin olağanüstü meclis toplantısında karara bağlandı. Karar, oybirliğiyle geçti. İznik, Orhangazi ve Karacabey kıyılarından ise ‘eskiden olduğu gibi bundan sonra da’ Büyükşehir Belediyesi sorumlu olacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, Mudanya ile Gemlik için alınan kararın ilçe belediyelerinin talebi üzerine gerçekleştiğini vurguladı. İznik, Orhangazi ve Karacabey belediyelerinin ‘plajlardaki düzenin yine Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirilmesini’ istediğini kaydeden Başkan Aktaş, “Gemlik ve Mudanya’da, bizim uhdemizde kalan bölgeler hariç, tüm kıyılarımızda zabıta hizmetleri yine ilçe belediyeleri tarafından sağlanacak. Aldığımız karar hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan Yaşar
Erhan Yaşar - 4 ay Önce

Değerli yöneticiler 30 yıldır Bursada ikamet ediyorum. Kendim Artvinliyim. Özellikle denize girmeyi ve sezonda sahilleri dolaşmayı çok severim. Bütün samimiyetimle söylüyorum Eşkelde olan sahil kum Türkiye’de hiç bir yerde yok. Tek sorun bugüne kadar yönetimlerin ilgisiz kalması düzenleme yapmaması. Lütfen Eşkelden Eyerceye giden yoldan bir geçin çukurlardan kaçılacak yer kalmamış. Sokaklar halen toprak her taraf toz Allah aşkına böyle güzel bir Yeri üstelik bursaya çok yakın heba etmeyin. Büyükşehir ve Mudanya belediyesi ilginizi bekliyoruz . Lütfen lütfen lütfen

SIRADAKİ HABER

banner52

banner24