Uzaya börek göndermişti şimdi kendisi talip oldu

Bursa’da börekçilik yapan ve uçan balon ile uzaya börek göndererek sıradışı işlere imza atan Hasan Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2025 yılında uzaya insan gönderileceğini açıklamasının ardından bu uzay yolculuğuna talip oldu.

Uzaya börek göndermişti şimdi kendisi talip oldu

Bursa'da daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere Cambridge Düşesi Catherine Middleton'a ve uzaya börek gönderip, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışında börekle köprünün minyatürünü yapıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ikram ederek dikkatleri üzerine çeken börek ustası Hasan Acar, şimdi de uzaya gitmek istiyor. Tezgahın başına geçerek börek açan ve açtığı börek ile Uzay Türk yazan Acar, uzaya gitmek için gönüllü olduğunu açıkladı.

UZAYDA BÖREK AÇMAK İSTİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2025 yılında uzaya insan gönderileceğini açıklaması üzerine uzaya gitmek istediğini ifade eden Acar,  “Bursa'dan uzaya börek gönderen biri olarak, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın uzaya insan göndereceğiz açıklaması üzerine biz de buna talip olduk. Dünyada 6'sı Amerikan biri İranlı olmak üzere 7 kişi daha önce uzaya gitmek için talip olmuştu. Ben de 8'inci kişi neden bir Türk olmasın diye düşündüm. Tabi bunu söylerken bir bilim adamı olarak değil oraya seyahat eden biri olarak istiyorum bunu. Yani uzaydaki hayatı çok merak ediyorum. Gidersem şayet orada varsa eğer insanlara börek açmak istiyorum. Uzay gemisinde bile börek açmak istiyorum. Bu çalışmayla bizi heyecanlandıran Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER