Yıldırım Haber Sitesinin aktardığına göre; Baba Aydın Sönmez, 5 yaşındaki oğlu Deniz Sönmez'in diş ağrısı nedeniyle kliniğe başvurdu. Ancak, iddiaya göre çocuğa daha fazla ücret alabilmek adına narkoz verilerek 5 dişi birden çekildi. Yetişkine bile en az 6 ay süreyle uygulanmaması gereken durum olduklarını belirttiklerinde,  klinik yetkilileri bunun sorun yaratmayacağını iddia etmişler.

Operasyon sırasında çocuğun burun deliklerinden hava hortumu salgılandı ve baskı sonucunda geniz yırtıldı. Bu kanama operasyon esnasında da fark edilmedi ve başlayan kanama ciğerlere sızarak organların iflas etmesine neden oldu. Tansiyonunun yükselmesi nedeniyle MR çekimine dahi alınamadı. Doktorlar, eğer mucizevi bir şekilde hayatta kalırsa, organlarının eksik ve engelli olacağını belirttiler. Ancak Deniz Sönmez bugün vefat etti.

Acılı Baba Aydın Sönmez yaşanan olayın ardından hukuki süreç başlatma kararı alarak, adalet arayışına gireceğini açıkladı. Olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Geniz akıntısından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz

Bursa'da Müşteri Tartıştığı Taksi Şoförünü Boynundan Bıçakladı! Bursa'da Müşteri Tartıştığı Taksi Şoförünü Boynundan Bıçakladı!

Öte yandan İHA muhabirinin telefonla ulaştığı MESAM yetkilisi, kendilerinin de çok üzgün olduklarını Hürriyet'teki kliniğin Franchise verilen bir yer olduğunu ifade ederek, "Raporu bekliyoruz. Çocuğun geniz akıntısından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Ailenin bir acısı var. Hassas bir konu. Ben aileyi yadırgamıyorum. Bilirkişinin vereceği kararı bekliyoruz. Anesteziden önce aileden tabi ki onay alınıyor. Oranın mesul müdürü ve doktorlar alıyorlar. Ben kliniği devrettim. Franchise, olarak hizmet veriyorduk. Bütün belgeleri sağlık müdürlüğüne, emniyete verdik.

Sosyal medyada 5 diş çekildi diye haberler çıkıyor. Olay o şekilde olmadı. Bu işi yapan doktor, aile ve bu işi yapan ekip arkadaşlar muzdarip. Bir ihmal varsa, savcılık gerekeni yapacaktır. Ailenin bu şekilde hareket etmesini çok iyi anlıyorum. Aile kadar bizler de üzüldük" dedi.