Bursa Kastamonu Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Tiftik geçtiğimiz yıl pankreas kanseri ameliyatı olmuş, tedavisi hastanede devam ediyordu.

Tiftik, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. İsmail Tiftik'in cenazesinin yarın Dikkaldırım Mihraplı Camiinde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Alaaddinbey Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Bursa’da ilçe belediye başkanları da Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da sosyal medya üzerinden taziye mesajı yayınladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sosyal medya hesabından Tiftik için şu sözleri söyledi:

Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Tiftik'in vefat haberini büyük bir üzüntü ile aldım. Merhum'a Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah.

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar paylaşımda bulundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'da sosyal medya hesabından Tiftik için 'Kastamonu Dernekler Fed. (KASDERFED) Genel Başkanı İsmail Tiftik’in vefat haberini aldık, üzgünüz. Bu fotoğraf geçtiğimiz aydan, onu hastanede ziyaretimizden. Mekanı cennet olsun.' sözlerini kullandı.

CHP Bursa'dan başsağlığı mesajı 

CHP Bursa, "Bursa Kastamonu Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Tiftik'in vefatını üzülerek öğrendik. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar dileriz" ifadesinde bulundu.

Osmangazi Meydanı'nda Konserler Başladı.. İşte Program! Osmangazi Meydanı'nda Konserler Başladı.. İşte Program!

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'den başsağlığı mesajı

Erdem şu ifadelerde bulundu, "Bursa Kastamonu Dernekleri Federasyonu Başkanımız, çalışma arkadaşımız İsmail Tiftik'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Tiftik Ailesi'ne ve Kastamonu Dernekleri Federasyonu camiasına baş sağlığı ve sabır diliyorum."