2017 yılında İstanbul Ataşehir'de açılan çok amaçlı sahne ve gösteri sanatları merkezi DasDas, çok yakın zamanda Bursa Downtown’da hizmete girmeye hazırlanıyor. Ünlü oyuncu Mert Fırat’ın da ortaklığını yaptığı bu mekan Bursa’nın en gözde sanat ve eğlence merkezi olacak. 

Tiyatrodan konsere, atölyelerden oyunculuk akademisine, festivalden sergilere ve çocuk oyunlarına kadar pek çok farklı etkinliği Bursalılarla buluşturacak olan DasDas; bünyesinde X Media Art MuseumSmash Restoran ve DasDas Sinema ile birlikte, sahne, mutfak sanatlarıyla yepyeni bir konseptle Bursalılara hizmet verecek.

Mert Fırat, "Biz DasDas Bursa ile İstanbul’u ve tüm bölgeyi Bursa’ya çekmeyi amaçlıyoruz. Buradaki projede Bursalı sanatçıları ve onların üretimlerini de dünya ile buluşturacağız. DasDas Bursa’da 540 kişilik tiyatro salonumuz, bin kişinin gezebileceği müzemiz ve iki bin kişinin aynı anda izleyebileceği bir konser alanımız olacak. Ayrıca XMedia ile de dijital sanatı, sanatseverler ile buluşturuyor olacağız. Bir an önce açılışı yapmak istiyoruz. Şu anda görünürde olan açılış tarihimiz Mart ayı. Açılışta sürprizler ile dolu beş günlük bir galamız da olacak.” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim