Bugün oynanan Bursaspor- Diyarbekirspor maçında Diyarbekirspor futbolcusu Bünyamin Yürür ve arkadaşları atılan ikinci gol sonrası TEKSAS tribününe hareket çekince ortalık karıştı. Bursasporlu genç futbolcular Bünyamin Yarar'a büyük tepki gösterdi. Maç sonuna doğru ise futbolcular birbirine girdi.

Gayet sakin geçen maç, Diyarbekirspor futbolcusu Bünyamin Yürür ve Serhat Enes Çalışan'ın provokasyonu neticesinde olaylı bitti. Oysa maçtan günler önce TEKSAS başta olmak üzere bir çok taraftar grubu, bildiriler yayınlayıp kimsenin tahriklere kapılmaması gerektiğini bildirmişti. TEKSAS'ın maçtan 1 gün önce yayınladığı bildiri şöyleydi:

"Değerli taraftarlarımız,

Yarın saat 14.00'te, stadyumuzda oynayacağımız Diyarbekirspor müsabakası öncesinde, maç esnasında veya sonrasında ortamı gerecek söylem ve hareketlerden uzak durulmasını önemle rica ediyoruz. Bursa ve değerlerimiz ile derdi olmayan her kulüp ve taraftarlarına, olması gerektiği gibi hoşgörü ile yaklaşmaya devam edeceğiz."

HER ŞEY BU GOL SONRASI HAREKETLE BAŞLADI, MAÇ SONU ORTALIK KARIŞTI

Bursa'da Düğün Konvoyu Yolu Trafiğe Kapattı! Bursa'da Düğün Konvoyu Yolu Trafiğe Kapattı!

Maç, hem futbolcu hem taraftarlar açısından sakin ve centilmen bir atmosferde geçti. Ancak sonradan oyuna giren ve 83. dakikada gol atıp TEKSAS tribününe hareketler yapan Bünyamin Yürür ve Serhat Enes Çalışan'a taraftarlar ve futbolcular tepki gösterdi. Hatta Diyarbekirspor kaptanı İsmail Konuk bile kendi oyuncusuna tepki gösterdi. 

Maç 10 dakika kadar gergin bir atmosferde geçti. Maçın bitmesine saniyeler kala ortalık karıştı, iki takım oyuncuları birbirine girdi.

Hakem yaklaşık 5 dakika duran oyundan sonra bütün oyuncuları sahaya çağırdı ve Diyarbekirspor'a 3, Bursaspor'a 2 kırmızı kart gösterdi. Diyarbekirspor’dan Serhat Enes Çalışan, Cem Çelik ve Bünyamin Yürür, Bursaspor’dan ise Çağatay Yılmaz ile Bilal Güney kırmızı kartla cezalandırıldı.

Editör: Meryem TORUN