MERYEM TORUN

Erdoğan’ı taşıyan helikopter saat 12.30 sıralarında Merinos’a indi. Erdoğan, daha sonra otobüsle Kent Meydanı, Çakırhamam, Atatürk Caddesi ve Setbaşı güzergahını izleyip Bursa Valiliği’ne geçti. Erdoğan yol boyunca vatandaşları selamlayıp hediye dağıttı.

Erdoğan daha sonra Gökdere Meydanı'na geçti. Erdoğan meydanda 90 bin kişi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Mayıs seçimlerinde yüzde 55 oranındaki destek için Bursalılara teşekkür ederek,

WhatsApp Image 2024-03-28 at 1.41.28 PM

WhatsApp Image 2024-03-28 at 1.49.58 PM

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bursa bizim Türkiye Yüzyılı konusunda en iyi yol yürüyeceğimiz şehir. Bursa insanı vakurdur. Bursa 31 Mart'taki tercihiyle bu duruşunu il ve ilçelerde de duruşunu sergileyecektir. Bursa'ya güveniyorum. Son 21 yılda Bursa'ya 327 milyar lira yatırım yaptık.

Avrupa'dan Amerika'ya herkes enflasyonu kontrol altına almaya uğraşıyor. Ekonomi konusunda sıkıntı yaşayan ve sitem eden her vatandaşım sonuna kadar haklıdır. Daha çok çalışıp üreterek emekli ve çalışanın yanında olacağız. Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız.

Ali Osman Sönmez Hastanesi inşaatını tamamladık. 3 ay içinde hasta kabulüne başlıyoruz. Bursa'ya 1000 yataklı yeni bir hastane daha yapacağız. Bandırma Bursa Yenişehir Osmaneli hızlı tren inşaatına devam ediyoruz. 

Bursa'da Galatasaray Taraftarları Fenerbahçe Tabutu Taşıdı! Bursa'da Galatasaray Taraftarları Fenerbahçe Tabutu Taşıdı!

Hanlar Bölgesi projesiyle bölgeyi eski ihtişamına kavuşturacağız. 14 han, 1 bedesten 13 açık çarşı 7 üstü örtülü çarşı, 11 kapalı çarşı, 4 pazar alanı, 21 cami, 177 sivil mimari örneği yapı, 3 türbe ve 1 okulla burası bir açık hava müzesi oldu.

Editör: Cüneyt ALKIŞ