Yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C'nin Oğuz Murat Acı'nın ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olduğu kazayla ilgili bir iddia ortaya atıldı. Öne sürülene göre; kazanın gerçekleşmesi sonrası konuyu haber yapmak isteyen DHA muhabiri Rojda Altıntaş, Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in şoförü olduğunu söyleyen 'İlker' isimli şahıs tarafından arandı. Telefondaki şahıs haberin yayınlanmaması için DHA muhabiri Rojda Altıntaş ile konuştu. Haberin normal bir kaza haberi gibi servis edilmesini istediklerini ifade etti. Bunun üzerine haber normal bir kaza haberiymiş gibi DHA tarafından servis edildi.

SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Dilan Polat Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne Yatırılacak! Dilan Polat Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne Yatırılacak!

Öte yandan konuyla ilgili ses kayıtları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Üstelik paylaşılan bir görselde Revna Demirören'in DHA muhabiri Rojda Altıntaş ile görüntülü olarak görüştüğü görüldü.

Resim

Söz konusu iddiaları anonim bir hesaptan alıntı yaparak sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci İsmail Arı, paylaşımında "Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in şoförü, DHA muhabiri Rojda Altıntaş'ı Eylem Tok ve oğluyla alakalı haberi yayınlama diye arıyor" notunu düştü.

Demirören'den muhabire 'Eylem Tok' sansürü: Konuşmalar ortaya çıktı - Resim : 2

'DEMİRÖREN'İN OĞLU ARAÇTAYDI' İDDİASI

Olayla ilgili geçtiğimiz aylarda başka bir iddia ortaya atılmıştı. İddiaya göre; kazaya neden olan sürücü T.C'nin aracında 10 kişi bulunuyordu ancak 8'inin ifadesi alındı. İfadesi alınmayanlardan birinin annesi Eylem Tok ile birlikte ABD'ye kaçan T.C. olduğu belirtilirken diğer kişinin ise iş insanı Yıldırım Demirören'in oğlu olduğu öne sürülmüştü. Öte yandan Demirören grubunun Eylem Tok ile ilgili haberleri bir süre kullanmaması dikkat çekmişti.

Editör: Meryem TORUN