Mudanya’nın merkez ve kırsal mahallelerinde vatandaşlarla buluşmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, ziyaretleri sırasında babasının ikinci el eşya deposunda çalışan milli kick boksçu Bilal Dural ile karşılaştı.

Mustafakemalpaşa Belediyesinin Borçları Belediye Binasına Asıldı! Mustafakemalpaşa Belediyesinin Borçları Belediye Binasına Asıldı!

2022 yılında 5. İslami Dayanışma Oyunları ve İstanbul’daki 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası’nda milli bayrağımızı göndere çektiren, geçtiğimiz yıl Portekiz’de düzenlenen Büyükler Dünya Şampiyonası’ndan da ikincilikle dönen Dural, Mudanya’da hem ailesine destek olabilmek hem de masraflarını karşılayabilmek için babasının ikinci el eşya dükkanında çalışıyor.

Antrenmanlarını kendi imkanları ile kurduğu spor salonunda yapan Dural, yaz kış Mudanya sahilinde koşup yüzerek kondisyon topluyor. 25 yaşındaki Dural, 54 kilo sıkletinde birincilikler elde etmesine rağmen, destek görememekten şikayetçi.

MUDANYA’DA YENİ SPOCULAR YETİŞECEK

Güzelyalı Yalı Mahallesi ziyaretleri sırasında milli sporcuyla görüşen CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, Bilal Dural’ın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dural’ı başarılarından dolayı tebrik eden Deniz Dalgıç, “Bilal, imkanı olmamasına rağmen, her türlü emeği koyarak, kendi şartlarını zorlayarak büyük başarılar yakalamış. Yaptığı işe emek veriyor ve bunun meyvelerini alıyor, aynı zamanda ülkemizi de gururlandırıyor. Bizim Bilal gibi gençlere çok ihtiyacımız var. Mutlaka onları desteklemeli ve arkalarında durmalıyız. Onlar ülkemizin parlak ve aydınlık yüzleri” dedi.

Ekran Resmi 2024-03-20 11.26.37-topaz-1

Bilal Dural’ın bir yandan yaşamını kazanmaya çalışırken aynı zamanda sporuna devam etmesinin büyük fedakarlık istediğine dikkat çeken Dalgıç, Dural’ı özel biri olarak nitelendirdi. Dalgıç, “Bizim özel değerlerimizi desteklememiz, onlarla birlikte bu yolda emek sarf etmemiz gerekir. Biz de bu yolda imkanları artıracağız. Bir sporcu ve eğitimci olarak gençlerimizin spor yapması için her türlü desteği vereceğiz.” dedi.