Sosyal medya fenomeni Dilan Polat, kara para aklama suçlaması nedeniyle kasım ayından bu yana cezaevinde. Polat'ın geçen aylarda hapishanede sinir krizi geçirerek kendisine zarar verdiği ortaya çıkmıştı. Vücudunda kesik ve morluklar oluşan Dilan Polat hakkında avukatları tahliye talebinde bulunmuştu. Sağlık durumunun cezaevinde kalmasına uygun olup olmadığı incelenen Polat'ın talebi hakkında karar verildi.

Mahkeme tahliye talebini reddederken intihara eğilimi olduğu belirtilen Polat'ın 3 ay psikolojik tedavi görmesine karar verdi.

Ambulansı Durdurup İçini Kontrol Edenlerden Biri Gözaltına Alındı! Ambulansı Durdurup İçini Kontrol Edenlerden Biri Gözaltına Alındı!

dilan-polat.webp

3 ay psikolojik tedavi görecek Dilan Polat'la ilgili ortaya çıkan son detay adeta ürküttü.

Gazeteci Emrullah Erdinç, YouTube kanalında yayınladığı videoda, Dilan Polat’ın sene başında kaldığı Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıklar Hastanesi’nde neler yaşadığını anlattı.

Erdinç, sosyal medya fenomeni Dilan Polat’ın, 10 gün boyunca hastanenin adli psikiyatr servisinde birlikte kaldığı kişinin işlediği cinayetlerle kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim olduğunu söyledi.

ANNESİNİ 116 PARÇAYA AYIRAN KİŞİYLE AYNI KOĞUŞTA

Dilan Polat'ın koğuş arkadaşı geçen sene Zonguldak Devrek'te annesini 116 parçaya ayıran anneannesini ise 6 parçaya ayırarak öldüren Rabia Çataklı olduğu ortaya çıktı.

Çataklı, annesini ve anneannesini ezan okuyarak ve tekbir getirerek öldürdü. Cansız bedenleri parçalara ayıran Çataklı, parçaları pencereden aşağı attı. Çataklı'nın gelen polis ekiplere direndiği ve serçe parmağını koparıp yuttuğu vahşet kan dondurmuştu.

rabia-catakli.webp
Rabia Çataklı ve annesi

KORKUSUNDAN UYUYAMIYOR

Gazeteci Erdinç, Dilan Polat'ın Çataklı'nın yaptıklarını öğrendikten sonra uyuyamadığını söyledi. Ayrıca Çataklı'nın Dilan Polat'ın kalpli pijamasını çok beğendini söyleyen Erdinç, bunun üzerine Polat'ın pijamayı Çataklı'ya hediye ettiğini aktardı.

Polat'ın, Çataklı korkusundan dolayı süreyi doldurmadan dilekçe vererek kendi isteği ile cezaevine döndüğü ve Adli Tıp Kurumu’nun raporu doğrultusunda yeniden Bakırköy’e sevk edilince büyük şaşkınlık yaşadığı öğrenildi.

Son olarak yeniden Bakırköy’e gitmek istemeyen Polat’ın, cezaevi yönetimine dilekçe verdiği öğrenildi.

Editör: Meryem TORUN