Dünyanın en zengin insanları belli oldu!

Forbes dergisinin belli aralıklarla güncellediği dünyanın en zengin insanları listesinin son hali belli oldu.

Dünyanın en zengin insanları belli oldu!
banner58

Forbes ekonomi dergisinin hazırladığı rapora göre 2023 yılının milyonerleri belli oldu. Liste uzayıp giderken, dünyanın en zengin milyarderlerini sizler için derledik…

Tesla ve SpaceX'in yanı sıra Twitter'ın da sahibi olan Elon Musk, listede yeniden zirveye yükseldi. Musk'ın net serveti yerel saatle öğlen itibarıyla yüzde 1,75 artarak 240,7 milyar dolara çıktı. Değerlemedeki artışta Tesla hisselerinin yüzde 2,5'ten fazla artması etkili oldu.

Louis Vuitton, Christian Dior ve Tiffany'nin sahibi olan lüks eşya devi LVMH'nin Başkanı Bernard Arnault'nun serveti ise yüzde 1'den fazla düşüşle 234,9 milyar dolara geriledi. Böylelikle Musk, Arnault'yu geride bırakarak dünyanın en zenginleri listesinde yeniden ilk sıraya yerleşti.

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı ünvanını bir süre elinde tutan Jeff Bezos ise 151,9 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer aldı.

Bezos'u, Oracle'ın kurucusu ve eski CEO'su Larry Ellison 148,1 milyar dolar, Microsoft'un kurucusu Bill Gates 120,6 milyar dolar, Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffet 117,3 milyar dolar servetiyle takip etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER