Japonya, radyoaktif atık suyu okyanusa döküyor!! Dünya sessiz...

Japonya, Fukuşima nükleer santralinin radyoaktif atık suyunu bugün okyanusa dökmeye başladı. Havadan çekilen görüntülerde okyanusun renginin değiştiği görülüyor.

Japonya, radyoaktif atık suyu okyanusa döküyor!! Dünya sessiz...
banner58

Japonya, 2011 yılındaki 9 büyüklüğündeki deprem ve tsunami sonucu büyük hasar gören Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali’nde biriken arıtılmış radyoaktif atık suyu bugün yerel saatle 13.00 itibarıyla Pasifik Okyanusu’na boşaltmaya başladı. İlk aşamada 17 gün içinde 7 bin 800 ton olmak üzere Mart 2024'e kadar toplam 31 bin 200 ton radyoaktif atık suyun okyanusa boşaltılması planlanıyor.

Uzmanlara göre, nükleer atık su, 57 gün içinde Pasifik Okyanusu'nun çoğunu etkiliyecek. Canlı yaşamı zarar görecek ve çevre katliamı gerçekleşecek.

DÜNYA SESSİZ, SADECE KOMŞULAR TEPKİLİ

Dünya genelinden çok fazla tepki gelmedi. Sadece Japonya'nın çevresindeki ülkeler tepki göstermeye başladı. Kuzey Kore, Güney Kore ve Çin Japonya'ya bu eylemi durdurması gerektiğini söyledi. 

Çin Gümrük Genel İdaresi ise Japonya’dan deniz ürünleri ithalatının durdurulduğunu açıkladı. Güney Kore'de ise eylemler sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2023, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER