Kraliçenin cenaze töreninde alışılmadık uygulamalar olacak

İngiltere Kraliçesi Elizabeth için düzenlenecek cenaze töreninde üst düzey protokol kurallarında "alışılmadık uygulamalar" planlanıyor.

Kraliçenin cenaze töreninde alışılmadık uygulamalar olacak
banner58

İnternet sitesi Politico'nun haberine göre, geçen hafta 96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe Elizabeth'in 19 Eylül'deki cenaze töreni için İngiltere'nin büyükelçiliklerine İngiliz Dışişleri Bakanlığı tarafından hafta sonunda resmi protokolün nasıl yapılacağına dair mesaj gönderildi.

Liderlerin cenazeye gelirken özel uçak yerine ticari uçak kullanmaları istenen protokolde, devlet ve hükümet başkanlarının topluca otobüsle taşınacağı kaydedildi.

Mesajda, Westminster Abbey Kraliyet Kilisesi'ndeki törenin aşırı kalabalık olacağı, törene katılacak devlet veya hükümet başkanlarının sadece kendilerine ve eşleri gibi yanlarında bulunacak bir kişiye yer ayrılacağı belirtildi.

Törene liderlerin ekiplerinin veya ailelerinden başka kişilerin katılmasının mümkün olmadığı vurgulandı. Liderlerin katılmaması durumunda törene onları temsilen bakan gibi üst düzey bir yetkilinin gidebileceği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2022, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER