Mısır tarlasından milyonlarca dolarlık hazine çıktı

ABD’de madeni para koleksiyoncuları bir mısır tarlasında altın hazine bulduklarını açıkladı. Hazinenin milyonlarca dolar olduğu tahmin ediliyor.

Mısır tarlasından milyonlarca dolarlık hazine çıktı
banner58

Madeni para koleksiyoncuları geçtiğimiz ay ABD’nin Kentucky eyaletinde bir mısır tarlasında altın hazinesi bulduklarını açıkladı. Sikkelerin günümüzdeki değerinin milyonlarca doları bulacağı tahmin ediliyor. ABD İç Savaşı dönemine ait 700’den fazla altın sikkenin 150 yıldan daha uzun bir süre önce gömüldükten sonra keşfedildiği belirtildi.

BOZULMAMIŞ DURUMDA

Kirler temizlendikten sonra, madeni para uzmanlarının koleksiyonun çoğunun bozulmamış durumda olduğunu tespit ettiği, sikkelerin sertifika ve derecelendirme için Numismatic Guaranty Company’ye gönderildiği aktarıldı.

Son derece iyi durumda olan sikkelerin gömülmeden önce kısa bir süre dolaşımda durduğu, diğer bazı sikkelerin ise bir bankadan alınmış ve hiç kullanılmamış olabileceği belirtildi. Bulan kişinin ve bulunduğu yerin ayrıntıları gizli kalırken, sikkelerin isteyen kişiler tarafından satın alınabileceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER