Diyarbakır’dan Harvard’a uzanan başarı hikayesi

Diyarbakır'da yaşayan ve dünyanın en parlak 100 öğrencisinden biri olarak gösterilen Gül Karen Aça, dünyanın en prestijli üniversitelerden Harvard ve Stanford’un da aralarında bulunduğu 9 üniversiteden tam burslu kabul aldı.

Diyarbakır’dan Harvard’a uzanan başarı hikayesi

Diyarbakır’da doğup büyüyen başarılı çalışmalarıyla ailesinin ve öğretmenlerinin büyük takdirini toplayan 18 yaşındaki 12. sınıf öğrencisi Gül Karen Aça, iki sene önce, Google ve Oxford’un ortak inisiyatifi “Rise for the World” tarafından dünyanın en parlak 100 öğrencisinden biri seçildi.

Yaşam boyu eğitim bursu kazanan Karen, dünyanın en prestijli üniversitelerinin de bir anda dikkatini çekmeyi başardı. Üniversite eğitimi için kısa süre önce başvurularını tamamlayan Karen, merakla beklediği kabul duyurularının açıklanmasıyla önce şaşkınlık daha sonra da büyük gurur yaşadı.

Çok uzun, bir o kadar da yorucu süreç”

Annesinin müzik, babasının da matematik öğretmeni olduğunu belirten Aça, şöyle konuştu:
“Bu süreçte beni hep desteklediler. Pek çok noktada benim için rol model oldular. Şu anda Harvard ve Stanford arasındayım. 1 Mayıs’a kadar karar vermem gerekiyor. Bu süreçte hangi yol benim için daha uygun olur diye öğretmenlerime, bu yıl proje hazırladığımız danışmanlarıma soracağım. Sonrasında da kararımı vereceğim.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2023, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER