Sosyal medyada yapılan ‘küflü ürün’ eleştirisine verdiği cevap gündem olan ve bu yüzden sonunda istifa etmek zorunda zorunda kalan Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu ile ilgili tartışmalar yeni bir boyut kazandı. Kriz yönetimindeki tavrı nedeniyle dikkatlerin üzerine çevrildiği Tunaoğlu'nun diploma bilgilerindeki çelişki dikkat çekti.

Mezuniyet tarihinde hiç mezun yoktu

Mersin'de Okul Müdürü ve Oğlunun Darp Ettiği Yaşlı Adamlar Aylar Sonra Öldü! Mersin'de Okul Müdürü ve Oğlunun Darp Ettiği Yaşlı Adamlar Aylar Sonra Öldü!

Linkedin profiline göre 2005-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü tamamlayan Yıldız, 2011-2013 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programını tamamladı. Ancak Hacettepe Üniversitesi’nin sitesinde yer alan bilgiye göre, Yıldız’ın 2013 yılında tamamlandığını söylediği program, 2012-2013 yılında başladı. Program ilk mezununu da 2015 yılında verdi. Bu çelişkili bilginin ortaya çıkması sonrası nonuyla ilgili Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erdi Daşdemir’den açıklama geldi.

"Böyle bir mezunumuz yoktur"

Gelen sorular üzerine bilgilendirme yaptığını belirten Daşdemir "Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız’ın Linkedin’indeki 2011-2013 Hacettepe End. Müh. Yüksek Lisans bilgisi doğru değildir. Böyle bir mezunumuz yoktur. Program ilk mezununu 2015’te vermiştir" ifadelerini kullandı. Bu gelişmenin ardından eski Patiswiss CEO'su, Twitter ve LinkedIn hesaplarını kapattı.

Editör: Meryem TORUN