1)Böcek ilaçlama öncesinde ve ev ilaçlama sonrasında İlaçlama temizliği yapılması gereken titizlikle uyulması zorunlu olan çok önemli bazı detaylar vardır. İlaçlama firması ile irtibata geçilerek servis istendiği zaman ilaçlanacak mekanda özellikle ulv ilaçlama uygulamalarında açıkta hiç bir gıda maddesi bırakılmamalı marketten alınacak çöp poşetleri içerisine kuru gıda yada diğer yiyecek malzemeleri güzelce konularak ağzı hava almayacak şekilde bağlanmalıdır. Dumanlama tarzı yapılan daire ilaçlama uygulamalarında genel temizlik gereklidir koltuk ve kanepelerin silinmesi zor bir işlem olduğu için bu eşyaların üzerlerine örtü çekilerek ilaçlamadan sonra İlaçlama temizliği ve silme gereği ortadan kaldırılabilir. Daire içinde kuş ya da evcil hayvan besleniyor ise dışarı çıkarılmalı mekanın açık olan tüm pencereleri kapatılarak ilaçlama esnasında kullanılan böcek ilacının başkalarına zarar vermemesi için gerekli tüm tedbirler tam olarak alınmalı daha sonra ilaçlama işlemi güvenli olarak gerçekleştirilmelidir.

2) İlaçlama esnasında mekanda kimse bulunmamalı ilaçlama uygulaması yapan görevliden başka kimse içeride kalmamalıdır. İlaçlama yapılırken herhangi bir eşya unutulmuş olsa bile haber vermeden içeriye girilmemeli olası zehirlenme vakalarına yol açacak davranışlardan kaçınılmalıdır. Bazı müşterilerin bende içeride duracağım yapılan uygulamayı kontrol etmek istiyorum şeklinde talepleri olamaktadır bu gibi isteklere kesinlikle göz yummayan firmamız yaptığı işi en iyi şekilde yaparak sizlerin sorunlarınıza etkili ve kalıcı ilaçlama çözümleri sunmaktadır. İlaçlama temizliği şirketi olarak her türlü güvenliği alarak en küçük ihmallere dahi olanak tanımadan sizlere güvenli ilaçlama hizmeti veriyoruz. Amacımız sorunsuz ve sağlıklı ilaçlama yaparak sorunlarınızı çözmektir.

3) ilaçlama sonrası 2-3 saat kapalı tutulan mekan her hangi bir hastalığı bulunmayan sağlıklı bir kişi tarafından içeri girilerek pencere ve balkon kapıları gibi hava sirkülasyonu sağlayan bölümleri açarak süratle dışarı çıkmalı içeride gereksiz yere durulmamalıdır. Kullanılan ilaçların kokulu yöntemde pek fazla kokusu hissedilmez ancak havaya karışan partikürler damlaları belirli bir süre havada asılı kalması sonucu kapalı alanda duran kişi daha nefes alır almaz rahatsız eder ve çekilen hava ile ciğerlere giderek öksürük ve zor nefes alma gibi durumlara sebep olabilir. Bu yüzden ortam havalandırılırken kesinlikle içeride durulmamalı kapı ve pencereleri açtıktan sonra dışarı çıkılarak gerekli havalandırma yapıldıktan sonra içeriye girilerek gerekli İlaçlama temizliği yapmak için hazırlık yapılmalı gerekli tedbirler alınarak sorunsuz bir şekilde günlük yaşantıya devam etmelidir.

Mudanya'da Atatürk İlkeleri Anıtı beğeni topluyor Mudanya'da Atatürk İlkeleri Anıtı beğeni topluyor

4) İlaçlanmış alanda İlaçlama temizliği için hazırlık yapılırken ilaçlanmış yüzeylere çıplak el ve vücudun hassas kısımları olan yüz ya da kol içleri değdirilmemeli temizlik esnasında mutlaka eldiven kullanılarak kalıcı etkisi yüksek haşere ilaçlarının cildin hassas yerlerinde oluşturabileceği sızlama ve yanma hissi veren durumların önüne geçilmesi gereklidir. Bazı kişilerde cilt hassasiyeti çok fazladır bu gibi kişiler kimyasal bileşenle temas ettiği zaman çok çabuk etkilenir ve hatta ciltlerinde kızarma, kabarma belirtileri görülebilir mümkünse böyle kişiler ilaçlanan alanın İlaçlama temizliği yapılmasından sonra mekana girmeli olası yan etkilere maruz kalmamalıdır.

5) Mutfak dolapları ve mutfak eşyaları güzelce deterjanlı su ile yıkanıp silinerek ilaç kalıntıları giderilmeli dolap içleri,mutfak tezgahı gibi el değen ve yiyecek konulan yerler güzelce silinerek gönül ferahlığı içinde günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yatak odası ve salon gibi bölümlerde çekyat, koltuk üzerlerine örtü çekilmiş ise bu örtüler kaldırılarak yıkanmalı yatak odası bölümünde yastık kılıfları ve yatak çarşafları değiştirilerek yıkanmalı banyolarda ise açıkta kalan havlu,bornoz benzeri eşyalar yıkandıktan sonra kullanılmalıdır. Bu saydığımız tüm tedbirler sisleme ilaçlama şekli olan elektrikli ilaçlama makinesi ile yapılan yöntemde İlaçlama temizliği şarttır haşere ilaçlarının kokusuz ya da kokulu olması fark etmez şayet temizlikten kaçınılıyor ise jel ilaçlama yada sırt pompası ile mekanik ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir. Şunu unutmayalım ki gerekli tedbir ve uyarılar dikkate alındığı zaman herhangi bir sorun yaşanmaz seçtiğiniz ilaçlama firması bu gibi ayrıntılara dikkat ediyor ise hizmet alın aksi durumda olası sıkıntılar kaçınılmaz olup istenmeyen durumların ortaya çıkma riski mevcuttur.

Editör: Meryem TORUN