Gazeteci Fatih Altaylı, oğlu kazaya karıştıktan sonra yurt dışına kaçan yazar Eylem Tok'un "lüks yaşam tarzı"na dikkat çekerek, "Aileyi başından bu yana bilenler ve Eylem Tok’un hayatındaki gelişim ve değişimi izleyenler zenginleşmeyi şaşkınlıkla karşılıyorlar." dedi. Altaylı Tok ile ilgili Dilan Polat benzerliğine de dikkat çekti.

cakar-belge-1-15

Fatih Altaylı'nın iddiasından öne çıkanlar şöyle;

Kırmızı ve Sarı Bültenle Aranan Nurlan Zharımbetov, İstanbul'da Yakalandı! Kırmızı ve Sarı Bültenle Aranan Nurlan Zharımbetov, İstanbul'da Yakalandı!

"Eylem Tok’un eski eşi ve çocuğunun da babası Bülent Cihantimur Bursa’da bir “estetik merkezi” sahibi. Eylem Tok, bu merkezde karşılama görevlisi ve daha sonra Cihantimur’un asistanı olarak çalışıyor. Sonrasında da eşi oluyor. Bu dönemde Cihantimur’un estetik merkezine soruşturma açılıyor, Maliye denetimine giriyor. Bu soruşturma bir şekilde kapanıyor ve bu arada Eylem Tok aniden zenginleşmeye başlıyor. Aileyi başından bu yana bilenler ve Eylem Tok’un hayatındaki gelişim ve değişimi izleyenler zenginleşmeyi şaşkınlıkla karşılıyorlar. Bu zenginleşmeyi anlamlandırmaları ise ancak Dilan Polat olayından sonra oluyor. Burada  Dilan Polat’la benzer işler yapılıyor. Eylem’in orada asistan olduğu ve şantaj yaparak evlendikleri öne sürülüyor. Zaten yazarlıkla o villayı alması mümkün değil."