Sözcü'nün haberine göre, Fenerbahçe'nin Süper Kupa planı belli oldu.

TFF’ye maçın ertelenmesi ve yabancı hakem idaresinde oynanması konusunda resmi başvuru yapan Fenerbahçe kulübü beklediği yanıtı alamadı. Federasyon, hakem Volkan Bayarslan’ı atayarak maçın belirlendiği 7 Nisan’da oynanacağını da duyurmuş oldu ve sarı-lacivertlilerin iki talebi de kabul edilmedi.

MİNİMUM SAYI 9

Bursaspor’un 3. Lig’deki Grubu Belli Oldu Bursaspor’un 3. Lig’deki Grubu Belli Oldu

Süper Kupa maçı için Şanlıurfa’ya U19 Takımı ile gidilecek. Kadroya dokuz futbolcu yazılacak. Bu, Futbol Müsabaka Talimatı’na göre sahaya çıkılabilecek en düşük sayı. Maç başladıktan sonra üç oyuncu daha sakatlık yaşadıklarını belirterek kenara gelecek. Böylece sahada altı futbolcu ile kalınacak. Yine talimatlara göre bir maç, yediden az futbolcuyla oynanamıyor. Sahada altı oyuncu kalınca hakem maçı tatil edecek, Galatasaray hükmen 3-0 galip ilan edilecek.

AĞIR CEZA NEDENİYLE

Fenerbahçe yönetimi, sahaya çıkmama ya da sahadan çekilme gibi protesto unsurlarını, karşılaşılabilecek ağır cezalar nedeniyle istemiyor. Puan silme ya da ömür boyu yönetici olamama gibi cezaların gelmemesi adına Süper Kupa maçının sabote edilmesini seçti.

Kaynak: Sözcü - İrfan Yirmibeş