Depremde hasar gören cami ibadete kapatıldı

MANİSA’DA MEYDANA GELEN 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN İLK HASARLI BİNANIN AKHİSAR İLÇESİNE BAĞLI AKSELENDİ MAHALLESİNDEKİ ÇARŞI CAMİİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ. CAMİ, DEPREMDE MEYDANA GELEN ÇATLAKLAR NEDENİYLE İBADETE KAPATILDI.

Depremde hasar gören cami ibadete kapatıldı
banner58

Manisa’da meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından ilk hasarlı binanın Akhisar ilçesine bağlı Akselendi Mahallesindeki Çarşı Camii olduğu tespit edildi. Cami, depremde meydana gelen çatlaklar nedeniyle ibadete kapatıldı.

AFAD’a göre merkez üssü Saruhanlı’nın Kumkuyucak Mahallesi olan Kandilli’ye göre ise Akhisar’ın Sazoba Mahallesi olan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından ilk hasarlı binanın Akhisar’ın Akselendi Mahallesi’ndeki Çarşı Camisi olduğu tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından cami ibadete kapatılırken, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve ekiplerle birlikte mahalleleri dolaşmaya devam ediyor.

Deprem sırasında Akselendi Çarşı Camisi’nde cuma hazırlıklarını yaptıklarını belirten bir vatandaş depremin çok şiddetli hissedildiğini ve deprem sonrası hem camide hem de minarede çatlaklar meydana geldiğini söyledi. Ekipler tarafından şeritle ibadete kapatılan camide daha detaylı çalışma yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER