Üstünden 25 yıl geçti ama ölümündeki sır perdesi hala aralanmadı

Galler Prensesi Diana'nın ölümünün üzerinden 25 yıl geçti.

Üstünden 25 yıl geçti ama ölümündeki sır perdesi hala aralanmadı
banner58

31 Ağustos 1997'de Fransa'nın başkenti Paris'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana'nın ölümünün üzerinden 25 yıl geçti.

İnsani yardım kampanyaları, aktivistliği ve yardımsever kişiliği ile bir sembol haline gelen Diana dünyanın en çok konuşulan ve sevilen isimlerindendi. Prens Charles ile 1981'de "Yüz yılın düğünü" olarak adlandırılan bir törenle Londra'daki St. Paul Katedrali'nde evlendi. Bu evlilikten 2 çocuğu dünyaya gelen Diana, 1996'da Prens Charles'ten resmen boşandı.

Bir süre sonra iş insanı Dodi El Fayed'le ilişkisi başladı. 31 Ağustos gecesi yedikleri yemeğin ardından limuzinine binen ikilinin yanında şoför ve koruma vardı. Prenses'i yeni erkek arkadaşıyla görüntülemek isteyen fotoğrafçılar tarafından takip ediliyorlardı. Bir tünele giren araç o tünelden çıkamadı ve feci bir kaza yaşadı. Kazada paramparça olan araçta Diana, Fayed ve Paul yaşamını yitirirken, Rees-Jones ise kazadan kurtulan tek kişi oldu.

36 yaşında hayatını kaybeden prenses adına çok sayıda film, dizi ve belgesel yapıldı. Halkın prensesi olarak da anılan Diana, ölümünün üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen hala unutulmadı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER