Mehtap öğretmen 5 gece ormanda kabusu yaşadı

Yalova'nın Armutlu ilçesinde, kaybolduktan 5 gün sonra bulunan, Bursa'da görev yapan öğretmen Mehtap Dede'nin yaşadığı kabus dolu anlar ortaya çıktı.

Mehtap öğretmen 5 gece ormanda kabusu yaşadı
banner58

Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki Üftade İmam Hatip Ortaokulu'nda okul öncesi öğretmeni olarak görev yapan Mehtap Dede, 1,5 yıl önce eşinden boşandı. 2 kızı ile birlikte yaşayan Dede, kısa süre önce tatil için Yalova'nın Armutlu ilçesindeki yazlık evine geldi. 17 Ağustos'ta evden çıkan Dede, bir daha geri dönmedi.

AFAD ve Çok Sayıda Gönüllü Mehtap'ı Aradı

Mehtap Dede’nin telefon sinyalinin son geldiği bölgedeki arama çalışmalarına polisin yanı sıra 17 kişilik AFAD ekipleri de katıldı.

5 Gün Ormanda Yürüyor, Bitkin Halde Bulunuyor

Mehtap Dede, Armutlu yolu yakınında gönüllü arama ekipleri tarafından kara yoluna yakın ormanlık alanda bulundu. 5 gündür orman yolunda yürüdüğü tahmin edilen ve bu nedenle bitkin düşen Dede, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Dede’nin Sağlık Durumunun İyi 

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, kayıp öğretmenin bulunmasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, "Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki Üftade İmam Hatip Ortaokulu'nda okul öncesi öğretmeni olarak görev yapan Mehtap Dede’nin kısa bir süre önce tatil için geldiği Armutlu ilçesinden 17 Ağustos'ta evden çıkarak geri dönmemesi üzerine 18.08.2023 tarihinde kayıp ihbarında bulunulmuştur. Yapılan kayıp ihbarı sonrası; AFAD, jandarma, polis ve sivil ekiplerden oluşan 13 araç, 2 iz takip köpeği, 122 kişilik bir ekip ve 2 dron ile havadan ve karadan yapılan arama faaliyetleri sonucu kaybolan Mehtap Dede kurtarma ekiplerince saat 16.00'da bulunarak kontrol amaçlı hastanede müşahede altına alınmıştır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER