Türkiye köy okulundaki akıl almaz skandalı konuşuyor!

Hatay’daki köy okulunda beş yıl boyunca şantaj ve tehditle 10 çocuğa tecavüz eden öğretmen Türkiye gündemini sarstı.

Türkiye köy okulundaki akıl almaz skandalı konuşuyor!
banner58

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre Hatay merkeze bağlı Akçaova Köyü'ndeki ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmeni Murat S.'nun çocuklara yönelik istismarı Hatay'da görülen dava dosyasına girdi.

Dosyaya göre öğretmen Murat S. bir etüt günü, H.Y. 'den, okulun bilgisayar odasına çay getirmesini istedi. H.Y. çayı götürdükten sonra öğretmen S. kapıyı kilitledi. S. o dönem 11 yaşında olan öğrencisini, darp edip tecavüz etti.

S., H.Y.'nin çıplak fotoğraf ve videolarını çekti. H.Y. istismar sonucu hamile kaldı. S. onu arkadaşının kliniğine götürerek kürtaj yaptırdı. Ailesinin, durumu öğrenmesi halinde kendisini öldüreceğini düşünen H.Y. yaşadıklarını kimseye anlatamadı. İstismar yıllarca sürdü. Satıroğlu, H.Y.'ye okul bittikten sonra da istismar etmeye devam etti. Dava dosyasına göre Murat S. görüntülerle tehdit ettiği H.Y.'yi öğretmen arkadaşları Engin Y., İbrahim O., Abdullah A., Murat O. ile kuzeni Özmen Ö. İle birlikte olması için zorladı.

 'KİMSEYE ANLATAMADIM'

H.Y. maruz kaldığı sistematik cinsel istismar sonucu şikayetçi oldu. İlk ifadesinde öğretmenleri ve Murat S.'nun defalarca kez istismarına uğradığını anlatan H.Y., "Okumak istiyordum. Başıma gelenler karşısında ailem beni öldürür diye korktum. Kimseye anlatamadım" dedi. S.'nun, kendi ablasına, okuldan başka arkadaşlarına da aynı şeyleri yaşattığını söyleyerek tek tek isimlerini sıraladı.

H.Y.'nin anlatımları üzerine soruşturma başlatıldı ve Murat S. hakkında arama kararı verildi. S.'nun istismarına uğrayan 10 öğrenci ifadelerinde yaşadıklarını anlattı.

DAVA AÇILDI

Öğretmenler Murat S., Engin Y., İbrahim O., Abdullah A., Murat O. ile S.'un kuzeni Özmen Ö. hakkında Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Çocuğun basit cinsel istismarı", "Özel hayatın gizliliğini ihlal", "Reşit olmayanla cinsel ilişki", "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçlarından dava açıldı.

SAĞIROĞLU TAHLİYE EDİLDİ

Yargılama sürecinde karardan hemen önce Murat S. tahliye edildi ve kayıplara karıştı. S. hakkında 158 yıla yakın hapis cezası verildi. Dosya istinaf mahkemesine gitti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2023, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER