Ünlülerin sesini taklip edip ünlüleri dolandırdılar

İzmir'de sıra dışı bir dolandırıcılık gündem oldu. Doğukan Manço ve Erhan Güleryüz'ün sesini taklit eden çete üyeleri aralarında Demet Akalın, Beyazıt Öztürk gibi ünlülerin de olduğu isimlerden para istedi.

Ünlülerin sesini taklip edip ünlüleri dolandırdılar
banner58

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kentte birçok otelin resepsiyonunu arayarak kendilerini otel sahibi olarak tanıtan ve otelin tadilatı için acil para lazım olduğunu söyleyerek toplam 47 çalışanın 15 milyon TL dolandırıldığı bilgisini aldı.

Vatandaşların da şikayeti üzerine harekete geçen polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda, 11 şüpheli farklı adreslerde gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 22 bin TL nakit para, telefon, sim kart, bir ruhsatsız tabanca ve bir ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 11 şüpheliden altısı adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, beş şüpheli ise tutuklandı.

Demet Akalın ve Beyazıt Öztürk'ü arayarak para istediler

Çetenin Doğukan Manço ve Erhan Güleryüz'ün sesini kullanarak ünlüleri de dolandırdığı ortaya çıktı. Çete üyeleri Demet Akalın ve Beyazıt Öztürk gibi isimleri arayarak para istedi.

Kurtalan Ekspres'in üyesi Ahmet Güvenç'in de, "Abi ben Doğukan, evden ayrıldım, acil paraya ihtiyacım var" diyerek dolandırıldığı anlaşıldı. Güvenç, Doğukan Manço sandığı dolandırıcıya bin lira gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER