Yunanistan'da öldürülen Türklerle ilgili mafya iddiaları

Yunanistan'da 6 Türkün bir araçta öldürülmesinin ardından yeni iddialar gündeme geldi. Yunan basını katliamla ilgili olarak Türk mafya Barış Boyun’un yönettiği Dalton çetesini işaret etti. Peki kim bu Dalton çetesi?

Yunanistan'da öldürülen Türklerle ilgili mafya iddiaları
banner58

Yunanistan Lutsa'da önceki gece yaşanan silahlı saldırıya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Bir otomobildekilere yönelik silahlı saldırının ardından 6 kişi yaşamını yitirirken, ölenlerin Türk olduğu tespit edilmişti.

Farklı gruplara mensup çete üyelerinin çatıştığını tahmin eden Yunan polisi soruşturmayı derinleştirirken yeni bilgiler de geldi.

Birinin Kafasına 12 Kurşun Sıkılmış

Yunan medyası, önceki gün yaşanan saldırı ile Ağustos ayının başında Fransa’nın Chatonnay bölgesinde yaşanan ve iki kişinin öldüğü silahlı saldırı arasında bağ olduğunu iddia etti. Fransa’da yaşanan olayda sahte Bulgar kimliği olan iki Türk vatandaşı ölü bulunmuştu. Öldürülenlerden biri kafasından ve göğsünden 12 kere vurularak öldürülmüş, diğeri ise tek kurşunla vurularak öldürülmüştü.

Yunanistan’da gerçekleşen infaz ile Fransa’da Ağustos’ta yaşanan silahlı saldırının bağlantısı bulundu.

Dalton Çetesi İddiası

Fransa’da öldürülen iki Türk, Airbnb üzerinden kiraladıkları evde bulunurken Fransız Le Point gazetesi, Türk mafya Barış Boyun’un yönettiği Dalton çetesini işaret etmişti. Yunan medyasında yer alan haberlerde dün Yunanistan’da öldürülenlerin Boyun’un çetesine mensup olduğu iddia edildi.

Öldürülenlerden birinin Doruk B. isimli Türk olduğu belirtilirken birkaç ay önce Türk polisinden kaçtığı da anlaşıldı. Gürcistan’a kaçmaya çalışırken polisten kurtulan ve arkadaşı yakalanmıştı. Polise sorgusunda Doruk B.’nin Yunanistan’a kaçtığı belirtilmişti.

Yunan medyası, önceki gün öldürülen 6 Türk’ün Ağustos ayının başında Yunanistan’a geldiğini belirtirken bunlardan birinin daha önce ülkeye kaçak girmeye çalışırken yakalandığını aktardı. Çete üyelerinin Atina’nın güneyindeki Palaio Faliro’da Airbnb üzerinden ev kiraladığı öğrenilirken, grubun daha sonra Artemida bölgesine yerleştiği de belirtildi.

Mevzu Türk Mafya Savaşları mı?

Abdurrahman Tekru, Ozan Kaan Tozlu, Ersu Büyüktunç, Barış Çağan ve Burak Tahmaz isimli öldürülen beş Barış Boyun Çetesi üyesi iddialara göre Türkiye’den Yunanistan’a geçiyor.

Asıl hedefleri çete liderinin bulunduğu İtalya'ya geçmek olan bu beş kişiyi öldürenler iddialara göre 3 ortak Türk mafya grubu. Bu mafya grubu tarafından sosyal medyada da özellikle Tiktok’ta şahıslar öldürülmeden önce tehdit içeren paylaşımlar yapıldığı, üzerlerine çarpı çizilip, “Sıra sende Barış Boyun” yazıldığı söyleniyor.

İnfaz sonrası, Tiktok’ta Fransa'da öldürülen Halil Ay’ın intikamının alındığına dair videolar paylaşılıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2023, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER