11 Mayıs 2022'de Denizli'nin Buldan ilçesindeki evinde bulunan ve karnındaki ikiz bebekleriyle beraber hayat veda eden Hatice Çaltı ile ilgili ilk gerçekler otopsi raporunun yazılmasıyla ortaya çıktı.

Otopsi raporuna göre ölümünden önce vücudunda darp izleri oluşan Hatice Çaltı'nın ölümü kaza değil, cinayetti. Raporun ardından şüphe okları genç kadının kocası Ramazan Çaltı'ya çevrildi.

Ender Saraç İstismar İddiaları Hakkında İftira Dedi! Ender Saraç İstismar İddiaları Hakkında İftira Dedi!

Ramazan Çaltı'nın olay günü evden çıkarken önünün ıslak olması ve bu durumu 'bulaşık yıkadım' şeklinde açıklaması şüpheleri artırdı.

Tarihler 9 Kasım 2023'ü gösterdiğinde ise Ramazan Çaltı serbest bırakıldı. İkiz bebekleriyle birlikte can veren genç kadının tırnaklarından alınan DNA örneklerinin kocasıyla uyuşmadığı ortaya çıktı. Ramazan Çaltı'nın bu sebeple serbest bırakılması aileyi harekete geçirdi.

Kararın ardından soluğu Müge Anlı ile Tatlı Sert'te alan Hatice Çaltı'nın ailesi, genç kadının ölümünün aydınlanması için harekete geçti.

Kız kardeşinin öldüğü gün nasıl bulunduğunu ekranda gösteren abla, "Ramazan Çaltı ile kardeşimin evliliğinde hep şiddet ve kavga vardı" dedi.

Çaltı çiftinin evliliğinin birçok nedenle huzursuz geçtiğini ifade eden acılı aile, kızlarının ciddi zorluklar yaşadığını ifade etti.

Hatice Çaltı'nın daha önce kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp edildiği ifade edilirken genç kadının o dönemden kalan fotoğrafları da yürekleri burktu.

Hayata tutunmak için Ramazan Çaltı'yla evlilik yaptığı öne sürülen genç kadının, bu evlilikte de yüzünün gülmediği belirtildi

Ramazan Çaltı'nın eski eşi kıskanan Hatice Çaltı'nın bu durumu defalarca eşine söylediği ve sonrasında çiftin tartışmalar yaşadığı iddia edildi.