TRT'nin dijital platformu ‘tabii'de yayımlanan büyük bütçeli iddialı yapımı 'Yangın Günleri: Independenta ülkemizin yakın tarihine ışık tutuyor. Dizi, Mudanya'nın tarihi kasabası Tirilye'de çekildi.

Dizinin Konusu Ne?

Yangın Günleri, 1979 yılının Kasım ayında İstanbul Boğazı’nda meydana gelen Independenta adlı geminin patlamasının ardından yaşananları konu edinen bir dizi.

Dizide, patlamanın Selimiye mahallesindeki insanların hayatlarında yarattığı değişimler ve dramalar anlatılıyor.

Dizinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Ünlü İş Adamının Kıskançlık Cinayeti! Ünlü İş Adamının Kıskançlık Cinayeti!

Dizinin başrollerinde Fikret Kuşkan, İlker Aksum, Bora Akkaş, Selin Genç, Deniz Özerman gibi oyuncular var. 

TRT'nin dijital platformu ‘tabii'nin yeni dizisi Yangın Günleri Independenta, Bursa’nın doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve otantik evleri arasında yer alan Tirilye’de çekildi.

Tirilye Nerede, Hangi İl İlçede?

Tirilye, Mudanya ilçesinin bir mahallesi ve Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Mudanya’ya 11 km, Bursa merkeze ise 41 km mesafede. Tarihi ve doğal güzelliklerle dolu olan Tirilye’de Bizans ve Roma dönemlerinden kalma yapılar, kırmızı çatılı evler, zeytin ağaçları ve balıkçı iskelesi görülebilir. Tirilye’yi ziyaret edenler Fatih Camii, Aya Sofya Kilisesi, Misaki Milli Evi, Taş Mektep ve Zeytin Müzesi’ni de gezebilirler.

Tirilye’ye ulaşmanın en rahat yolu deniz otobüsü kullanmak. İstanbul Yenikapı’dan Mudanya’ya yaklaşık bir buçuk saatte varılabilir. Oradan da 15 dakikalık bir otobüs veya araba seyahatiyle Tirilye’ye gidilebilir.

Editör: TE Bilisim