Venedik'te Altın Aslan Poor Things'in oldu

80. Venedik Film Festivali’nin ödüllerine Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un yönettiği ‘Poor Things’ damgasını vurdu.

Venedik'te Altın Aslan Poor Things'in oldu
banner58

Bu yıl 80’incisi düzenlenen sinema dünyasının en eski ve prestijli festivallerinden Venedik Film Festivali’nin ödülleri önceki gece sahiplerini buldu.

Kapanış gecesine ‘Köpek Dişi’ filmiyle tanınan Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un yönettiği ‘Poor Things’ (Zavallı Şeyler) damgasını vurdu.

‘Poor Things’ festivalin büyük ödülü Altın Aslan’ın sahibi olurken filmin başrolündeki Emma Stone da en iyi kadın oyuncu seçildi.

‘Poor Things’ eleştirmenlerden büyük beğeni toplamış ve festivalin favorisi olarak öne çıkmıştı.

Venedik’e ‘Poor Things’ damgası


Yorgos Lanthimos’un İskoç yazar Alasdair Gray’in 1992 tarihli aynı adlı romanından uyarladığı ‘Poor Things’in senaryosu Tony McNamara imzası taşıyor. Emma Stone’un yanı sıra Mark Ruffalo, Willem Dafoe, Ramy Youssef, Christopher Abbott ve Jerrod Carmichael’in rol aldığı film, intiharının ardından bir bilim insanı tarafından ‘diriltilen’ Viktorya dönemindeki genç bir kadının, kendini keşfetme ve cinsel özgürleşme yolculuğuna çıkmak için ahlaksız bir avukatla kaçmasını konu alıyor. 8 Aralık’ta ABD’de gösterime girecek ‘Poor Things’’in bu yılki Oscar ödüllerinin de iddialı yapımlarından olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER