EURO 2024 çeyrek final karşılaşmasında A Milli TakımımızHollanda'ya 2-1 mağlup oldu.

MİLLİ FUTBOLCUYU HEDEF ALDI

Sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulunan Murat Gevrek, "Montella 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper'i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken, Barış Alper Yılmaz ...belanı...' ifadelerini kullandı.

Hollandalı Uyuşturucu Baronu, 'Tombul Jos'a Çifte Oturum Hollandalı Uyuşturucu Baronu, 'Tombul Jos'a Çifte Oturum

PAYLAŞIMINI KALDIRDI

Sosyal medyadan büyük tepki gören Murat Gevrek paylaşımını kaldırdı.

Tepkiler ve Bakanlık Açıklaması

Murat Gevrek’in sosyal medyada yaptığı küfürlü paylaşım geniş çapta tepki aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gevrek’in 2 Mayıs 2024 tarihinde görevden alındığını ve paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bakanlık açıklamasında, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Virgil van Dijk'ten Barış Alper Yılmaz Övgüsü

Öte yandan dünyanın en iyi defans oyuncuları arasında gösterilen Liverpool'un yıldız ismi Virgil van Dijk, maç boyu mücadele ettiği Barış Alper Yılmaz hakkında övgü dolu sözler söyledi. Dijk, Yılmaz için "Sürekli koşuyordu, ele avuca sığmıyordu. Her savunmacı için zordur. Bizi çok zorladı arka üçlüde." ifadelerini kullandı.

Editör: Meryem TORUN