Kurulduğu 2002 yılından bu yana akademik yönden sürekli ülkemizin en başarılı okulları arasında yer alarak “Eğitimde Bursa’nın Türkiye markası” olan Özel Kültür Okulları, bu yıl yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) da başarısını yineledi.

Özel Bursa Kültür Okulları'ndan Kağan Konur, 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılan LGS Sınavı'nda, iki oturumda yöneltilen 90 soruyu da doğru cevaplayarak, 500 tam puan aldı ve Türkiye 1.’si oldu.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 15.21.14

"KİTLESEL BAŞARIDA SÜREKLİLİĞİ SAĞLADIK"

Nilüfer Belediyesi'nden 6 Yeni Kreş Nilüfer Belediyesi'nden 6 Yeni Kreş

Elde ettikleri sonuçlardan çok memnun olduklarını belirten Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, "Özel Bursa Kültür Okulları olarak, 23 yıldır tüm sınavlardan başarıyla ayrılıyor, kitlesel başarıda sürekliliği sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

23 yıldır sürdürülebilir bir akademik başarı elde ettiklerini, 2022, 2023 ve 2024 yıllarındaki dereceler ile (5 öğrencimiz ile Türkiye birinciliği gururunu yaşadık) de başarı çıtasını daha yukarıya çıkardıklarını belirten Zafer Bulut, başarılarından dolayı öğrencilere, öğretmenlere, okul yöneticilerine ve velilere teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 15.21.15 (1)

"EN YÜKSEK ORTALAMAYI YAKALADIK"

Sınava hazırlanma sürecinin büyük önem taşıdığını ifade eden Zafer Bulut, "Öğrencilerimiz çok iyi bir sistemle çalışarak, bu başarıyı elde ettiler. Özel Bursa Kültür Okulları olarak 23 yıldır uyguladığımız sistem ve yöntemlerle her sınavda Türkiye'nin en yüksek ortalamalarını yakalayan birkaç okulun arasına girdik. İlk yıldan bu yana akademik yönden öğrencilerimizin bütününün genel ortalamasıyla, Türkiye’nin en iyilerinden birisi olmayı başardık. Yani kitlesel başarıyı öne çıkardık. Binlerce okul arasında okul ortalaması ile öne çıkma geleneğimiz hiç bozulmadı " diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi