Uğur Mumcu suikastı dizi mi oluyor?

Ankara'da 1993 yılında evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması üzerine hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu'nun faili meçhul cinayeti dizi oluyor.

Uğur Mumcu suikastı dizi mi oluyor?
banner58

Gazeteci Sina Koloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, gazeteci Uğur Mumcu'nun faili meçhul cinayetinin dizi olacağını, bunun için çalışmaların başladığını duyurdu.

Koloğlu, "Kulağıma gelen bu işi BKM üstleniyor. Önce film olarak düşünülmüş. Büyük bir bütçesi var.

Sonra bir mini dizi yapma fikri ağır basmış. Bazı kanallar ile görüşmeler olmuş. Yönetmen bile belli. Dijital platformlara da götürülmüş, duyduğum. Dizi, Uğur Mumcu cinayeti ile başlıyor. Yani 24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patladığı gün. Dizi Uğur Mumcu’nun hayatı ile ilgili değil. Türkiye’nin ünlü gazetecisinin eşi Güldal Mumcu, ailesi ve yakın çevresinin Uğur Mumcu’nun katilini arama hikâyesi. Çok büyük bir araştırma yapılmış. Mumcu’nun yaşamına dair tüm ayrıntılar, hakkında yazılanlar, mahalle arkadaşları ile konuşmalar vs. hepsi yapılmış. Şahsen geldiği aşama açısından diyorum; bu dizi hayata geçecek gibi görünüyor.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2023, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER