Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde fırtına uyarısı yaparak vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. MGM'nin verilerine göre, bu bölgelerde etkili olması beklenen fırtına, denizcilik faaliyetlerini olumsuz etkileyebilecek şiddette olacak.

Batı Karadeniz'de fırtına etkisini Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren göstermeye başlayacak. Rüzgarın doğu ve kuzeydoğudan esmesi beklenirken, özellikle akşam saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. Rüzgar hızının saatte 50 ila 75 kilometre arasında olması öngörülüyor. Fırtına, gece saatlerinde batı bölgelerinde etkisini kaybedecek.

Marmara'da fırtına

Bursa'da yaklaşık 15 metrekarelik alana yağan yağmur şaşırttı Bursa'da yaklaşık 15 metrekarelik alana yağan yağmur şaşırttı

Marmara'da ise fırtına öğle saatlerinde etkili olacak. Sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden başlayacak rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerinden kuvvetlenerek esmesi bekleniyor. Rüzgar hızının saatte 50 ila 75 kilometre arasında olması beklenirken, fırtına akşam saatlerinde etkisini azaltacak.

Editör: Meryem TORUN