Orta Amerika ülkesi Meksika’nın Mexico City kentinde iki ‘insan dışı’ yaratığa ait olduğu iddia edilen kalıntılar, 12 Eylül Salı günü yapılan Meksika Kongresi oturumunda sergilendi.

‘Uzaylı’ kalıntılarını kongre üyelerine sunan gazeteci ve UFO araştırmacısı Jaime Maussan, kalıntıların 1000 yıllık insan dışı yaratıklara ait fosiller olduğunu ileri sürdü.

Resmi bir törenle tanıtılan iki küçük ceset herkesin görebilmesi için pencereli kutularda sergilendi. Etkinliğe bilim adamları ile Güvenli Havacılık için Amerikalılar İcra Direktörü ve eski ABD Donanması pilotu Ryan Graves de katıldı.

Maussan, yemin ederek Meksika hükümeti üyelerine ve ABD'li yetkililere hitap ederek bulgularını açıkladı. Maussan, UFO örneklerinin kısa süre önce Meksika Özerk Ulusal Üniversitesi'nde (UNAM) incelendiğini ve bilim adamlarının radyokarbon tarihleme yöntemini kullanarak DNA kanıtları elde ettiklerini belirtti.

"Bu örnekler karasal evrimimizin bir parçası değil... Bunlar bir UFO enkazından sonra bulunan varlıklar değil. Diatom (yosun) madenlerinde bulundular ve daha sonra fosilleştiler" dedi.