Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası inşaat işçisi Şaban Ataş (52), 22 Mart'ta ortadan kayboldu. Yakınları gidebileceği yerlere bakmasına rağmen kendisine ulaşamayınca, ertesi gün polise kayıp başvurusunda bulundu. Ancak, güvenlik güçlerinin tüm çabalarına rağmen Ataş'a ulaşılamadı.

Canlı yayın çıkışında cinayeti itiraf etti (Şaban Ataş 52 gündür kayıptı) - 2

Ataş'ın bir süre önce boşanmalarına rağmen aynı evi paylaştığı eski eşi Emine Karabulut (44) çocuklarıyla birlikte katıldığı İstanbul'da bir televizyon programındaki canlı yayın çıkışında, programın sunucusuna cinayeti itiraf etti.

Karabulut, "Kahvaltıda Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. Ardından cesedi götürdü." dedi. Emine Karabulut, cesedin gömüldüğü yeri de söyledi.

KAN DONDURAN CİNAYETİN DETAYLARINI ANLATTI

Emine Karabulut, cinayetin ayrıntılarını tek tek anlattı. Olay günü kocasının cesedinin taşınmasına oğlunun da yardım ettiğini söyleyen Karabulut şu ifadeleri kullandı: "Ben vicdan azabından duramıyorum. O gün kahvaltı yaptık Şaban bana WİFİ'nin fişini sordu bulamamıştım. Hakaret etti nereye koyduğunu ne yaptığını bilmiyorsun dedi. Burhanettin de dayanamadı arkasından vurdu.

"BEYAZ ÇAMAŞIR İPİ VARDI..."

Vurunca etkisiz kaldı koltuğun üzerinde beyaz çamaşır ipi vardı boynuna doladı sıktı ondan sonra ben olayın şokuyla direkt oğlu Mert'i kaldırdım. Mert'e "Burhan Amcan babanın kafasına vurdu aşağı gel" dedim. Sonra aşağı indiğimde Burhanettin Şaban'ın kollarını bağladı sarkmasın bağlamıştı. Morarmıştı artık Şaban. Mert aşağı geldiğinde çok şaşkın şaşkın bir rüya alemindeymiş gibi şaşkın bakmaya başladı.

Müge Anlı'nın aradığı Şaban Ataş'ın cesedi bulundu. Cinayeti itiraf etti.

"AYAKKABISI İLE CÜZDANLARINI PARALARINI HER ŞEYİ YAKTIM"

Burhanettin "Örtü getir direkt saralım" dedi. Halı örtüm vardı onu getirdim sardım ve Şaban'ın cesedini aşağı depoya koyduk. Mert'e de kızdı bana da "Hızlıca çıkartalım akşamüzeri yaylaya götürelim" dedi Ayakkabısını cüzdanlarını her şeyini yaktım, paralarını dahi yaktım. Ama çok pişmanım ben hiç öldürmeye teşebbüs etmedim, ben vurmadım. Ben sadece taşımaya yardım etti. Vurdum kafasına dedi, sopayla vurmuş bizim beysbol sopamız vardı mutfakta camın kenarında onunla vurmuş"

Müge Anlı'da canlı yayınlandı: İşte Şaban Ataş’ın cesedinin bulunduğu anlar!

İKİ SEVGİLİ YÜZLEŞTİ!

Ardından yayında Emine Karabulut ile Burhanettin karşı karşıya geldi. Sevgilisinin iddialarını reddeden Burhanettin Öztürk "Ben çayı içtikten sonra çıktım gittim benimle hiç alakası yok" dedi. Ben öldürmedim, vurmadım diyen Burhanettin Öztürk, Şaban Ataş'ı kendisinin öldürmediğini söyledi.

Müge Anlı'nın aradığı Şaban Ataş'ın cesedi bulundu. Cinayeti itiraf etti.

Ataş'ın cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İtirafın ardından İstanbul'da programda bulunan eski eş Emine Karabulut ile Burhanettin Öztürk ve bir şüpheli daha gözaltına alındı.

Eski Eşini Boğazını Keserek Öldüren Yazar Funda Demir'e Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi! Eski Eşini Boğazını Keserek Öldüren Yazar Funda Demir'e Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi!

Editör: Meryem TORUN