HABER: MERYEM TORUN

FOTOĞRAF: SERHAT HALLAÇ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Merinos AKKM'de basın toplantısında konuştu. Gerçekleşen basın toplantısına Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yıldız, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

Bursa'da Kiraz Ağacından Düşen Adam Ağır Yaralandı! Bursa'da Kiraz Ağacından Düşen Adam Ağır Yaralandı!

Mustafa Bozbey toplantıda, yeğen konusundan borçlara, yapacaklara faaliyetlerden Bursaspor konusuna kadar çok sayıda konuda önemlş açıklamalarda bulundu.

Mustafa Bozbey'in öne çıkan sözleri şöyle:

Son iki gündür gündemi meşgul eden konuya değineceğim. Halkımızın hassasiyetini anlıyorum. Bu daha netleşmemiş bir konuydu ve gereğini yaptık.

Borç meselesi

Belediyenin toplam bütçesi 40 milyar TL. Sadece belediyenin borcu 10 milyar, Buski'nin borcu 10 milyar 132 milyon, diğer kurumlarin toplam degelrendirdigimizde 4 milyar 635 milyon borcun da orada olduğunu görüyoruz. Henüz incelemelerimiz tam anlamıyla bitmedi ama Belediyenin borcu 25 milyarı aşıyor. 25 milyar TL ile 19 km metro hattı, 21 bin adet sosyal konut yapılabilirdi. 

Bu para nerede harcandı? Bir karış metro mu yapıldı? Büyük ölçüde kentsel dönüşüm yapıldı da oraya mi harcandı? Bu para nereye gitti? Seçim döneminde bazı esnaf odalarıyla yapılan anlaşmayla hicbir denetim olmadan dağıtılan yaklaşık 13 milyon liralık hediye çeklerini de incelemeye aldık. BURSKOP diye öğrencilere burs adı altında dağıtılan paraları da inceleyeceğiz. Seçim öncesi 524 personel alınmış beledeyiye ve bunun maliyeti 41 milyon.

34248 M T Y2 M2 Ey O D 8

Atatürk ve 30 Ağustos kelimeleri kısıtlanmış

Dikkatlerinizi bir konuya çekmek istiyorum. Bursa Büyükşehir belediyesi sosyal medya hesaplarını devraldıktan sonra ne yazık ki hiçbir hemşerimizin 30 Ağustos ve Atatürk hakkında yorum yapmadığını gördük. Ve incelemeye aldık. Atatürk ve 30 Ağustos kelimeleri bu hesaplarda kısıtlanmış. Zaten milli bayramlarimizla ilgili düşüncelerini biliyorduk ama bu kadar ileri gidebileceklerini düşünemezdik. Nüfusu 3.3 milyon olan bir Buyuksehirin deposunda sadece 10 adet Atatürk bayrağı olduğunu gördük.

D S C04966

Bursaspor'da güzel günlerin başlangıcı yakın

Göreve gelir gelme kamuoyunun taleplerini dikkate alarak 3 bin 100 kişi olan Atatürk Spor Salonu’nun seyirci kapasitesini 5 bin kişiye çıkarmak için proje çalışmalarına başladık.

Bursaspor Başkanı Sinan Bür Başkan, randevu vermiyoruz demiş. Öyle bir şey yok. Yoğunuz, geniş zaman ayıramayacağımız için şimdilik veremedik. Biz Sinan Başkan'la görüşüyoruz yarın akşam divan toplantısı var, toplantıya davet edilecektir. Bursaspor'un geleceğiyle ilgili yarın akşamki toplantı önemli olacaktır. Bursapsor neden bu konuma düştü herkes biliyor. Bunların ortadan kaldırılması için yapılması gerekenler var. Yarın ki toplantı Bursapor'la ilgili bir karar alınacaktır. Bursaspor'la ilgili güzel günlerin başlangıcı yakın.

Editör: Meryem TORUN