Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey’in yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak atadığı ortaya çıktı. Tepkilerin üzerine Bozbey, “Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. 4-5 yıldır mimarlık yapıyor. 27-28 yaşında. Genç biri. Bir de gençleri siyasete kazandırmamız lazım. Daha işlemler dahi bitmedi. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum. İnsan üzülüyor. Bu gençler hiç mi çalışmayacak?” açıklamasını yaptı.

Bursa'da Sıcak Operasyonlar...2 Ayda 400 Kişi Yakalandı! Bursa'da Sıcak Operasyonlar...2 Ayda 400 Kişi Yakalandı!

Yapılan atama ve açıklamaların ardından sosyal medyada pek çok ünlü isim tepki gösterdi. Oyuncu, yönetmen Şahan Gökbakar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e tepki gösterdi. Gökbakar, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i etiketleyerek, “Bu konuya müdahale etmelisiniz” dedi.

İsmail Saymaz ise, "Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le görüştük. Bozbey, yeğeninin belediyede bir şirketin yönetim kurulu başkanlığına atanması yönündeki düşünceden 'tartışmalara mahal vermemek' adına vazgeçtiklerini ifade etti" dedi.

Mustafa Bozbey'den açıklama

TV100’de Gürhan Hacır, Bozbey’in kendisine “Bu sadece düşündüğümüz bir şeydi. Hayata geçirmedik böyle bir şey olmuyor, olmayacak. Biz güvendiğimiz bir şey yapmaya çalışıyoruz, gerçekten güvendiğimiz insanlara ihtiyacımız var, sırtımızı yaslayabileceğimiz insanlarla çalışmak istedik. Niteliği, kariyeri desen hepsi tamam ama Furkan kendi isteğiyle ‘kimseyi zan altında bırakmak istemem amca, çünkü böyle bir şey doğru değil ben de hak etmiyorum bu ifadeleri’ dedi ve bu görevden azlini istedi. Böyle bir şey sadece düşündüğümüzle kaldı” açıklaması yaptığını aktardı.

Editör: Meryem TORUN