HABER MERKEZİ

TOKİ 2022 yılında, Türkiye'de 250 bin sosyal konut projesi yapacağını, bu kapsamda Bursa’da 12 ilçe, 13 farklı bölgeye, 8 bin 650 konut üreteceğini açıklamış ve kuraları da Ocak 2023’te çekip tamamlamıştı.

Bunlar arasında yer alan Nilüfer Gökçeköy-Yolçatı tarafında yapılacak 1.563 konut için de kura çekilmiş ve kazananlar açıklanmıştı. Ancak gerçekleşen 6 Şubat depremleri ve bir süredir süren ekonomik sıkıntılar sebebiyle TOKİ'nin ihale süreçleri ve temel atmaları durma aşamasına gelmişti.

Daha önce 2023 Temmuz Ağustos aylarında Bursa'da Orhangazi ve Büyükorhan’a yapılacak TOKİ projeleri ihaleye çıkmıştı. Diğer bölgelerle ilgili son durum merak edilirken TOKİ Temmuz ayı İhale takviminde müjde geldi. Takvime göre, Nilüfer Yolçatı ve Gökçeköy’e yapılacak TOKİ’lerin ihale tarihleri belli oldu.

İHALELER TEMMUZ AYINDA

TOKİ resmi sitesinin ihale takvimine göre 3 ayrı ihale olacağı açıklandı. İfadeler şöyle:

"Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi 1. Etap 634 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" ihalesi 9 Temmuz’da,

"Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi 2. Etap 626 Adet Konut, 24 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" yapım ihalesi 10 Temmuz’da,

"Nilüfer ilçesi Gökçeköy Mahallesi 303 Adet Konut ve 4 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" yapım işi ihalesi ise 11 Temmuz’da yapılacak.

Bursa'nın o ilçesinde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı Bursa'nın o ilçesinde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Editör: Haber Merkezi