Bir mahallede daha voltaj sorunu. Voltaj yükseldi, elektrikli aletler yandı

Dün Alaaddin Mahallesi'nde yaşanan trafo sorunu bugün de Şehabettinpaşa Mahallesi'nde yaşandı.

Bir mahallede daha voltaj sorunu. Voltaj yükseldi, elektrikli aletler yandı
banner58

Dün Osmangazi ilçesine bağlı Alaaddin Mahallesi'nde, mahalleyi besleyen trafoya kablo çalıp satmak için giren hırsız trafoya zarar vermişti. Tamir içi gelen elektrik dağıtım şirketinin yetkilileri de abonelere yüksek voltaj enerji vermesi nedeniyle bu hattan enerji alan bazı evlerdeki elektrikli eşyalar bozulmuştu.

Benzer olay bu sabah saatlerinde Osmangazi ilçesine bağlı Şehabettinpaşa Mahallesi'nde yaşandı. Mahalle sakinlerinden Kerem Eren'in verdiği bilgiye göre, sabah 05.30 sularında şarjda olan telefonun şarj aletinin bir anda patlamasıyla uyandığını ve bir anlık panik yaşadıklarını aktardı.

Kerem Eren, "Sabahın ilk saatlerinde bir anda patmalayla uyandık. Ben ilk önce deprem oldu sandım. Çocuklara falan baktım. Sonra evin içini, elektrikleri, eşyaları falan kontrol ettim, benzer sorunu yaşayan komşularla konuştuk. Maalesef yüksel voltaj sonucu böyle bir şey yaşanmış. Yine bir hırsızlık olayı sonucu mu değil mi onu bilmiyorum. Yüksek voltaj nedeniyle kombi, buzdolabı, telefon, internet modemi gibi aletlerim zarar gördü. Özellikle çocuklarım olduğu için ve yaz ayında olduğumuzdan dolayı buzdolabını ve kombiyi yaptırmak için uğraşıyorum" dedi.

Komşularıyla da konuştuğunu ifade eden Eren, 20-25'e yakın evin bu durumdan etkilendiğini sözlerine ekledi ve yetkililerden bir çözüm bulunmasını talep etti.

Telefonla ulaştığımız Şehabettinpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Duşar ise sehir dışında olduğunu, olayla ilgili bilgisi olmadığını sadece elektriklerin geri geldiğine dair bir bilgisi olduğunu aktardı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2022, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER