Geçtiğimiz günlerde sendikalı işçileri işten çıkardığı iddialarıyla gündeme gelen Patiswiss firmasının CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, sosyal medyadan gelen eleştirilere "Önce Allah, sonra devlet, hukuk ve Cumhuriyet çalışanın ve doğrunun yanında şükür" şeklinde yanıt vermişti. Altı gün önce LinkedIn’den küflü çikolata şikayetini paylaşan Esra U. isimli sosyal medya kullanıcısı, ürünlerin son tüketim tarihine daha olduğunu ve muhafaza koşullarında sorun olabileceğini belirttiği bir paylaşım yaptı.

Esra U. LikedIn hesabından Patiswiss firmasının CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nu da etiketleyerek şu paylaşımda bulundu:

"Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. üstelik son tüketim tarihine daha var Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var"

Küflü çikolata paylaşımı CEO'yu kızdırdı... Müşteriye tehdit... Tepki yağdı - Resim : 1

Tunaoğlu ise bu paylaşıma, ürünlerinin küflenmeyeceğini savunarak sert bir dille cevap verdi:

"Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim :) Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın... Bir de LinkedIn’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka karalama, marka değeri düşürme vsden neler isteyeceğinden herkes habersiz :):) Ayrıca!!!! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasında ki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim…"

Küflü çikolata paylaşımı CEO'yu kızdırdı... Müşteriye tehdit... Tepki yağdı - Resim : 2

Bu sert yanıt sosyal medyada büyük yankı buldu ve tüketici hakları savunucuları tarafından endişeyle karşılandı. Tüketici haklarının korunması ve şirket yöneticilerinin tüketici şikayetlerine nasıl yanıt vermesi gerektiği konusunda tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada konunun gündem olmasından sonra Patiswiss markasının sahibi Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu bir özür açıklaması yayınladı.

Tunaoğlu yaptığı son paylaşımda dil bilgisi ve yazım yanlışlarından dolayı kendisinin yanlış anlaşıldığını belirtti.

Tunanoğlu paylaşımında şunları yazarak özür diledi:

Valla büyük yanlış anlaşılma mı oldu, ben mi yanlış anlattım bilmiyorum. Ama çok özür dilerim sizi de meşgul ettiğim için. Beni biliyorsunuzdur bence. Tek demek istediğim ürünün herkes arkasında bize gönderseniz çözerdik, markaya zarar verecek bir posta gerek yoktu derken... İmla bilgimin gücü de eklenince ben vermişim gibi duruyor. Neyse bizim avukatlar benim içinde bir şeyler düşünecektir. Sonuçta yönetim kurulu ile yönetiyoruz şirketi Razıyım sorun yok. Tek derdim en iyi ürün en iyi fiyat. Son nefesime kadar vazgeçmeyeceğim. Gıda dışı markalarım, girişimlerim dahil. Sevgilerimle. Şimdiden imla ve yazım yanlışlarım için özür dilerim, sosyal medya uzananlarımın mesai saatleri dışında çalıştırmak istemiyorum:( Zaten olanlara eminim çok üzüldüler. Düzelteceklere, bana koşulsuz, ücretsiz eğitim vereceklere de teşekkür ediyorum.

Küflü çikolata paylaşımı CEO'yu kızdırdı... Müşteriye tehdit... Tepki yağdı - Resim : 3

FİRMANIN RESMİ HESABINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

LinkedIn üzerin Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun yorumunun sosyal medyada gündem olasından sonra firma resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir özür mesajı yayınlandı.

Patiswiss hesabı üzerinden yapılan paylaşım:

Küflü çikolata paylaşımı CEO'yu kızdırdı... Müşteriye tehdit... Tepki yağdı - Resim : 4

Patiswis hesabından paylaşılan özür metnini eleştirilerin odağında olan CEO Tunaoğlu da aktif kullandığı hesabı üzerinden paylaştı.

Tunaoğlu LinkedIn hesabından yaptığı bir başka paylaşımda diğer şirket yöneticileri gibi olmadığını belirterek farklı olduğunu vurguladı. Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu eleştirilerin ardından yaptığı bu paylaşımda farklı olmasını sevdiğini yazdı. Yaptığı bu paylaşımı daha sonra LinkedIN hesabından kaldırdı.

Küflü çikolata paylaşımı CEO'yu kızdırdı... Müşteriye tehdit... Tepki yağdı - Resim : 5

Sağlıkta Yeni Dönem: Uzaktan Muayeneyi SGK Karşılayacak Sağlıkta Yeni Dönem: Uzaktan Muayeneyi SGK Karşılayacak

Sosyal medya kullanıcıları ise CEO Tunaoğlu ve Patiswiss hesaplarının yorumlara kapatıldığını fark etti.

Raflardan Kaldırıldı!

Olay sonrası Carrefour ve Migros tüketiciyi tehdit eden PatisWiss'in ürünlerini raflardan ve internet sitesinden kaldırdı.

Editör: Meryem TORUN