Ahlat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıldönümü nedeniyle Bitlis’in Ahlat ilçesindeki devam eden etkinliklere katılacak.

Ahlat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyor
banner58

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıldönümü dolayısıyla Ahlat'ta kutlama etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. 1071 Sultan Alparslan otağının kurulduğu Ahlat’taki Çarho bölgesinde devam eden kutlamalar; halk oyunları, mehter takımı gösterileri, güreş müsabakaları ve okçuluk gibi etkinliklerle sürüyor.

Gün içerisinde Ahlat ilçesine gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğini taşıyan Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etmesi bekleniyor. Daha sonra Çarho bölgesindeki kutlama alanına geçecek olan Erdoğan’ın, büyük otağı ziyaretinin ardından buradaki vatandaşlara hitap edecek. Ardından belediyelere ait stantları gezerek temsili olarak Malazgirt Savaşı’nı anlatan gösteriyi izlemesi beklenen Erdoğan, geceyi Ahlat’ta geçirdikten sonra Cuma günü ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte Malazgirt ilçesine geçecek. Burada da halka hitap edecek olan Erdoğan'ın namazgahta Cuma namazını kıldıktan sonra bölgeden ayrılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER