Ümit Özdağ'dan, 'Bursa Valiliği, Atatürk anmasına izin vermiyor' iddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Atatürk ve Cumhuriyet için yapacakları saygı duruşuna Bursa Valiliği’nin izin vermediğini iddia etti.

Ümit Özdağ'dan, 'Bursa Valiliği, Atatürk anmasına izin vermiyor' iddiası
banner58

Türkiye Cumhuriyeti 100. yaşını kutlamaya hazırlanırken, Zafer Partisi pek çok ilde ilk Türk topçu ateşinin açıldığı saat 05.30’dan itibaren bayraklı saygı duruşu düzenleyecek. Özdağ saygı duruşuna pek çok valiliğin izin verdiğini duyururken, Bursa Valiliği’nin ‘izin vermemek için direndiğini’ iddia etti.

Özdağ’ın paylaşımları şöyle:

“Denizli Valiliği Zafer Partili gençlerinin Atatürk heykeli önünde ilk Türk topçu ateşinin açıldığı saat 05.30’dan itibaren Cumhuriyetin 100. Yılına bayraklı saygı duruşunda bulunmasına izin vermemiştir. Zafer Partisi Denizli, Tekirdağ ve Yozgat il başkanları, ilinizdeki Atatürk heykeline en yakın noktaya giderek sabah 05.30’dan itibaren saygı duruşunda bulunun. Atatürk ve Cumhuriyetimize saygı duruşunda bulunmak için kimseden izin almayız.

Yozgat ve Tekirdağ valiliği yanlış anlama olduğunu ifade ederek izin verdiklerini ilettiler. Denizli Valiliği Ankara’dan emir var diyerek izin vermemekte ısrar ediyor. Atatürk ve Cumhuriyet için Türk bayrağı ile saygı duruşunda bulunmasından Denizli valimiz neden rahatsız olur?

Denizli Valiliği de Atatürk ve Cumhuriyet için yapılacak saygı duruşu için izin vermiştir.

İzin vermemekte direnen bir tek Bursa Valiliği’dir.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2023, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER