Bloomberg’ün haberine göre Reddit, halka arz için potansiyel yatırımcılarla görüşmelere başladı. Kaynakların Bloomberg’e verdiği bilgilere göre, 2005 yılında Steve Huffman, Aaron Swartz ve Alexis Ohanian tarafından ortaklaşa kurulan San Francisco merkezli şirket, 2024 yılının ilk çeyreğinde halka açılmayı düşünüyor.

E-Devlet Varken Muhtarların Devlete Maliyeti Tartışma Yarattı! E-Devlet Varken Muhtarların Devlete Maliyeti Tartışma Yarattı!

2021'de Halka Arz Olacağı Konuşuluyordu

Zaman zaman halka arz konusuyla gündeme gelen Reddit, Aralık 2021’de halka açılmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gizlice bazı belgeler sunmuştu. Ancak o dönemde halka arz gerçekleşmedi.

Şirket daha sonra Ocak 2022’de ise Morgan Stanley ve Goldman Sachs ile temasa geçti. O zamanlar 15 milyar dolar kadar bir değerleme düşünülüyordu. Ancak Reddit, birçok kez denese de bugüne kadar halka arz edilemedi.

Reddit’in önümüzdeki yıl halka arz olup olmayacağı belli değil. Öte yandan; şirketin kaç milyar dolarlık değerleme ile halka açılacağı da bilinmiyor. Reddit’ten konuyla ilgili herhangi bir açıklama şimdilik yok.