Sinemada bugün 14 yeni film vizyona girecek. Amy Winehouse’un hayat hikayesini konu edinen ‘Back To Black’ de vizyona girecek filmler arasında yer alıyor. İşte, bugün vizyona giren filmler…

Back to Black: Film, yakın dönemin en çok dinlenen sanatçılarından Amy Winehouse'un hayatını konu ediniyor.

Back to Black: Film, yakın dönemin en çok dinlenen sanatçılarından Amy Winehouse'un hayatını konu ediniyor.

Şahsi Meselemiz Merkez Üssü Hatay

Gürsel Ateş'in yönetmenliğini üstendiği, Bülent Durgun, İskender Bağcılar ve Emre Özmen'in rol aldığı Şahsi Meselemiz Merkez Üssü Hatay, 6 Şubat 2023 depreminde yaşanan bir dramı beyaz perdeye taşıdı.

Film, öğretmen Baran'ın evlilik yıl dönümü olan 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybetmesini ve Baran'ın babasının Atatürk'ün "şahsi meselemiz" dediği Hatay'ı terk etmemesini konu ediyor.

Üç Günlük Dünya

Caner Erzincan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Üç Günlük Dünya, İstanbul'un arka mahallelerinden birinde tekel sahibi olan bir adamın, geçim sıkıntısına düşünce, arkadaşlarıyla kendi içkisini üretmesi ve sonrasında başından geçen olayları işliyor.

Komedi türündeki filmin başrollerini Bülent Emrah ParlakErkan PetekkayaErkan ÇelikBatuhan SertAyhan TaşBegüm ÖnerBülent ÇolakBurcu Gönder ParlakYılmaz Gruda ve Sıla Korkmaz paylaştı.

Bakkal Amca: Mahmut Tuncer

Bilal Kalyoncu'nun yönettiği Bakkal Amca: Mahmut Tuncer, biyografi filmi çekerek işlerini yoluna koymayı planlayan bir yönetmenin hikayesini odağına alıyor. Komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday filmin başrollerinde Mahmut TuncerNecmi Yapıcı ve Mehmet Ali Kaptanlar oynuyor.

Sinemada İtiraz Ediyorum

Haftanın bir diğer komedi filmi Sinemada İtiraz EdiyorumMüfit Can Saçıntı'nın 5 yıldır tiyatro sahnelerinde sürdürdüğü tek kişilik güldürüsünü kendi oyunculuğu ve yönetmenliğinde beyaz perdeye taşıyor. Gösteride yaşadığı gerçek olayları anlatan Saçıntı, evlilikten, eğitim sistemine, zamlardan, reklamlara kadar pek çok konuda yaptığı esprilerle güldürürken düşündürmeyi amaçlıyor.

Vazgeçme

Mustafa Kemal Kara'nın yönettiği, Cezmi BaskınUğur Biçer ve Sevda Bayraktar'ın rol aldığı Vazgeçme, dram ve komedi karışımı bir hikayeyi işliyor.

Kanlı Gece: Kamp

Mustafa Tilci'nin çektiği, Seval ArunEngin BozbeyJale Ak ve Mehmet Özcan Varaylı'nın başrollerini paylaştığı "Kanlı Gece: Kamp" yerli aksiyon meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Tereddüt Çizgisi

Selman Nacar'ın yönetmenliğini üstlendiği; Tülin ÖzenOğulcan Arman Uslu ve Gülçin Kültür Şahin'in rol aldığı Tereddüt Çizgisi, bir avukatın masum olduğuna inandığı ve uzun süredir savunduğu bir cinayet zanlısının hüküm duruşması gününde kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalmasının hikayesini anlatıyor.

Çocuk Kalbi

Dünya çocuk klasiklerinin başında gelen Çocuk Kalbi kitabından uyarlanan Çocuk Kalbi, bir kasaba okulunda arkadaşlık, dayanışma, aile sevgisi ve iyilerle kötülerin mücadelesini çocukların dünyası üzerinden işliyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Sinan Biçici'nin üstlendiği filmde İlker AksumAlihan Türkdemir ve Eser Eyüboğlu rol aldı.

Haftanın korku ve gerilim filmleri

Senaristliğini ve yönetmenliğini Anna Halberg ile Spenser Cohen'in üstlendiği Tarot, tarot falı okumalarında önemli bir kuralı ihlal eden bir grup arkadaşın başına gelenleri konu ediniyor.

Öykü GürmanHakan Akgün ve Kaan Yılmaz'ın rol aldığı Tolga Savu'nun filmi Grabuna, 70'li yıllarda Ankara'dan Edirne'ye atanan bir memurun gizemli bir müzede yaşadığı olayları ele alıyor.

Mustafa Miraç Kaya'nın çektiği Sobe: Sakallı Bebek, travmalarından kurtulmak için yolculuğa çıkan bir kadının hikayesini anlatıyor.

Bursa'da Bu Hafta Sonu Hangi Konser ve Etkinlikler Var Bursa'da Bu Hafta Sonu Hangi Konser ve Etkinlikler Var

Haftanın animasyonları

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Küçük Prens Karlar Ülkesi, çıktığı macera dolu yolculukta gerçek bir kahramana dönüşen küçük bir çocuğun hikayesini işliyor.

Lorena Ares'in çektiği Hanna ve Minik Canavarlar, insanlar arasında yaşamaktan bıkmış canavarların yaşadığı bir kasabada geçen bir hikayeyi anlatıyor.

Editör: Meryem TORUN