Bursaspor’da başkan belli oldu ama tartışma bitmedi

Bursaspor’un tek başkan adayı Recep Günay’ın listesi onaylandı ve resmen başkan oldu. Günay, yaşanan tepkiler sonrası Timsah Park’ı konuşma yapmadan terk etti.

Bursaspor’da başkan belli oldu ama tartışma bitmedi
banner58

Bursaspor’da Olağanüstü Kongre sona erdi. Tek başkan adayı olarak Genel Kurul’a gelen Recep Günay, yeşil-beyazlı kulübün yeni başkanı seçildi. Ancak Recep Günay, yaşanan gerginlikten dolayı Timsah Park’ı terk etti.

Başkanlık konuşması yapamayan Günay, kongre esnasında yaptığı açıklamada, “Hala Bursaspor’a bir umut ışığı olarak sizleri burada görmekten mutluluk duyarım. Bursaspor’u hukuksal olarak sona geldiğini bildiğimizden bu çalışmaya girdik. Bursaspor, Bursa’nın vazgeçilmezidir. Bursaspor’un yaşaması için mücadele ettik. Bursaspor’un ölümü bizim vicdanımız elvermedi. Bu Genel Kurul olmasaydı bir daha olmayacaktı. Dernek yönetimsiz kalacaktı. Bursaspor kapanmasın diye aday olduk. Biz bu kulübü yaşatacağız. Bütün Bursa’ya sesleniyorum, Bursaspor’a sahip çıkın. Siyasiler, yerel yönetimler, Vali Bey, Belediye Başkanımız, sanayicilerimiz bir araya gelsin. Yönetim kurulu yapın, ekip yapın bize de düşen neyse biz de destek verelim. Bursaspor’a sahip çıkın” dedi.

Recep Günay, oy çokluğuyla başkan seçildi. Ancak bunun ardından da açıklamalar ve gelişmeler peş peşe geldi. İlk olarak mazbata töreni iptal edildi. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Bugün yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da başkan seçilen Recep Günay’ın mazbata töreni, Divan Kurulu’nun yarın yapacağı evrak ve düzenlemelerden sonra yapılacaktır. İlgimiz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.”

Ardından TEKSAS, bir açıklama yaptı ve daha güçlü bir aday için tekrar kongre kararı alınması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2023, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER