Kapanmanın eşiğindeki Orduspor, yeniden sahalarda

1967 yılında kurulan ancak yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle amatör kümeye kadar düşen ve liglere katılamayan Orduspor, Vali Tuncay Sonel’in 2,5 yıl süren mücadelesi sonucu Ordu 2. Amatör Küme Ligi'ne katılarak, yeşil sahalardaki yerini aldı.

Kapanmanın eşiğindeki Orduspor, yeniden sahalarda
banner58

4 yıl aradan sonra tekrar yeşil sahalara dönen 188 sicil nolu Orduspor takımı, kendilerine hayat veren Vali Tuncay Sonel’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Orduspor Kayyum Heyeti Başkanı Hamdi Işık, Genel Koordinatör Cihangir Güner, Teknik Sorumlu Emir Altun ve futbolculardan oluşan Orduspor takımı, mor-beyazlı kulübe sahip çıkmasından dolayı Vali Tuncay Sonel’e teşekkür ettiler.

Orduspor’un, Ordu’nun ve Türk futbolunun bir değeri olduğunu söyleyen Vali Tuncay Sonel, "Orduspor, yıllardır sahalarda değildi. Orduspor’u tekrar yeşil sahalara döndürebilmek için 2,5 yıl boyunca çok ciddi emekler verildi. Hem TFF nezdinde hem de FIFA nezdinde yoğun girişimlerimiz ve çabalarımız sonucu, transfer döneminin bitmesine saatler kala, amatör küme maçlarının başlamasına ise bir gün kala bütün izinler alındı. Böylece Orduspor markası ölmemiş oldu. Allah nasip ederse gelecek yıl birinci amatör, BAL ligi, 3. Lig derken Orduspor yaşayacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2023, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER