Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’de 26. haftadan itibaren VAR kayıtlarının açıklanacağını belirtmişti.

Uygulama ilk kez 20 Şubat itibariyle başladı. TFF YouTube kanalından Süper Lig maçları arasından sahada inceleme yapılanlar yayınlandı.

TFF, 6 karşılaşmadan birer pozisyonu seçerek diyalogları paylaştı. TFF, ilk kez yayınlanan VAR konuşmaları kayıtlarında Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın maçlarını değerlendirmedi.

Bu ilk gösterimde Kasımpaşa- Fatih Karagümrük maçında Kasımpaşa’nın iptal edilen golündeki konuşma verildi. Hakem, VAR uyarısı ile gol öncesi elle oynama tespit edildi, gol geçerli sayılmadı.

Hatayspor- Sivasspor maçında Hatayspor lehine verilen penaltı VAR uyarısı ile iptal edildi. Hakem, iki ayrı açıyı izleyip VAR’ın uyarısını dikkate alarak penaltıyı iptal etti.

Alanyaspor- Adana Demirspor maçında Adana Demirspor’un penaltı beklediği pozisyonda VAR, hakemi izlemeye çağırdı. Hakem kayıtları izleyip elle teması tespit edip penaltı kararı verdi.

Gaziantep FK- Smasunspor maçında, karşılaşma bitiminde Djilobodji’nin rakibine yumruk attığı tespit edildi. Hakem, VAR uyarısı üzerine oyuncuya kırmızı kart gösterdi.

Pendikspor- Trabzonspor maçında hakem Pendikspor lehine penaltı verdi. VAR uyarısı üzerine elle temas olmadığı anlaşıldı, penaltı iptal edildi.

Başakşehir- Kayserispor maçında VAR hakemleri, orta hakeme penaltı uyarısı yaptı. Hakem, görüntüleri izledikten sonra elle teması tespit etti ve penaltı kararı verdi.

Nilüfer Belediye FK Nev-i Çeşni'de Moral Depoladı Nilüfer Belediye FK Nev-i Çeşni'de Moral Depoladı