Karaköy Tramvay Durağında Bir Çocuğun Başı Turnikeye Sıkıştı! Karaköy Tramvay Durağında Bir Çocuğun Başı Turnikeye Sıkıştı!

Tokat’ın Erbaa ilçesinde bir bağ evinde meydana gelen patlamada Sefa Can Karaçoban ve babası Ahmet Karaçoban ile askerler Muhammed Avcı, Mustafa Evkay, Burak Muslurget, Alperen Songül ve Sezer Ertürk ağır yaralandı.

Yaralılar hastanelere kaldırılırken, soruşturma başlatan Jandarma ekipleri olayla ilgili İsmail G. ve arkadaşı Turgay Ö.’yü Samsun’da gözaltına aldı.

İNTİKAM İÇİN BOMBALI ÇEYİZ SANDIĞI

Sabah’ta yer alan habere göre, Samsun’da otel işleten İsmail G. şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 yıl önce eşi F.G.’den ayrıldı. Genç kadın, baba ocağı olan Tokat’ın Erbaa İlçesi’ne döndü.

İddiaya göre güvenlik görevlisi olarak çalışan Sefa Can Karaçoban ile F.G. isimli kadın arasında geçtiğimiz yıl yakınlaşma başladı. Bunu öğrenen İsmail G. eski eşine ve erkek arkadaşına husumet beslemeye başladı. İsmail G. önceki gün Samsun’da bir arkadaşıyla bombalı düzenek hazırlayarak Tokat’ın Erbaa ilçesine geldi.  “Sana çeyiz sandığı hazırladım” Bir sandığa yerleştirdiği bombayı Sefa Can Karaçoban’ın  babasına ait bağ evinin önüne bırakan İsmail G. ve arkadaşı ormana saklanarak Sefa Can Karaçoban’a telefon açtı.

Sefa Can Karaçoban’a “sana güzel bir çeyiz sandığı hazırladım, bağ evine bıraktım” diyen İsmail G. telefonu kapattı. Sefa Can Karaçoban ve babası bağ evine doğru yola çıkarken, yolda uygulama yapan Jandarma ekibini görüp, yardım istedi. Bağ evinde çeyiz sandığı açıldığı sırada korkunç patlama meydana geldi. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu yaptığı açıklamada, “Durumu ağır olan 2 yaralımız Tokat Devlet Hastanesinde. Bir personelimiz diz kapağı altından ampute edildi” dedi.

Editör: Meryem TORUN