MERYEM TORUN

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yıl Bursa'da düzenleyeceği Kültür Yolu Festivali tanıtım lansmanı, Merinos AKKM'de Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü ve Türkiye Kültür Yolu Festivali Direktörü Selim Terzi’nin katılımlarıyla yapıldı.

I M G 6806

Bu yıl ilk kez Türkiye Kültür Yolu Festivali rotasına dahil olacak Bursa, 1-9 Haziran tarihleri arasında konserler, sergiler, söyleşiler ve her yaşa uygun etkinliklerle renklenecek.

1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR!

Festival, 1 Haziran’da Panorama 1326 Fetih Müzesi önünde amatör ve profesyonel yüzlerce fotoğraf severin katılacağı ‘Fotomoratan’ ile başlayacak. 

Bursa'da Sıcaktan Elektrik Telleri Havai Fişek Gibi Patladı! Bursa'da Sıcaktan Elektrik Telleri Havai Fişek Gibi Patladı!

BURSA ÜNLÜLER GEÇİDİ OLACAK!

Şehrin dört bir yanında düzenlenecek etkinliklerde birçok ünlü isim Bursalıları konserleriyle coşturacak. 

Yunuseli Havalimanı’nda düzenlenecek olan konser etkinliğinde, Semicenk, Norm Ender, Madrigal, Bengü, Mert Demir, Sinan Akçıl, Simge, Can Bonomo ve Oğuzhan Koç sahne alacak.

Whatsapp Image 2024 05 29 At 10.53.00

TÜRK SİNEMASININ YILDIZLARI BURSA’YA GELİYOR!

Türk sinemasının yıldız isimleri, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Ahmet Mekin, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, festivalde yapacakları söyleşiler ile hayranlarıyla bir araya gelecek.

Öte yandan, sergi alanlarından çiniye, el sanatları atölyelerinden çocuk aktivitelerine kadar birçok etkinlikliğin içinde olacağı festival, Bursalılara 9 gün boyunca unutulmaz anlar yaşatacak.

Editör: Haber Merkezi