Besledikleri Kedinin Saldırısına Uğrayan 2 Kadın Hastanelik Oldu Besledikleri Kedinin Saldırısına Uğrayan 2 Kadın Hastanelik Oldu

Son gelen bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Zombi Modu’ olarak adlandırılan akıllı telefon bağımlılığından kurtulmak isteyen kullanıcıların ilgisiyle tuşlu telefon satışları tavan yapmış vaziyette. Kullanıcılar, depresyon, yalnızlık ve anksiyete gibi sorunların kaynağı olarak gördükleri bağımlılıktan kurtulmak için tuşlu telefonlara koşuyor.

ABD'DE SATIŞLAR PATLADI!

ABD’de tuşlu telefonlar, adeta bir terapi olarak görülmeye başlandı ve 2024 yılının ilk 6 ayında adeta tavan yaptı. Zombi Modu olarak nitelenen akıllı telefon bağımlılığından kaçmak isteyen kişiler, sosyal medya ve internet bağımlılığının zihinsel sağlıklarını olumsuz etkilediğini ve gerçek dünyayla olan bağlantılarını zayıflattığını düşünüyor.

Konuyla ilgili tuşlu telefona geçiş yapan bir kadın, tüm yazı akıllı telefonuna yapışık geçirdiğini fark ettikten sonra bu değişimi yapmaya karar verdiğini itiraf etti. Saat kaç olduğunu hatırlamakta güçlük çektiğini ve hatta köpeğini nereye gezdirdiğini unuttuğunu söyleyen kadın, tuşlu telefona geçtikten sonra kendisini daha özgür ve huzurlu hissettiğini belirtti.

tuslu-telefon-satislari-tavan-yapti

Uzmanlar, ABD’deki tuşlu telefon satışlarının yıl sonuna dek 2.8 milyona ulaşacağını öngörüyor. Dumbwireless gibi şirketler, akıllı telefon bağımlısı kullanıcılara interneti ve sosyal ağları olmayan basit cihazlar sunuyor ve hem telefon bağımlılarına hem de telefon kullanmak için yaşı küçük vatandaşlara giderek artan sayıda satış gerçekleştiriyor.

Peki sizler giderek artan tuşlu telefon satışlarıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Siz de akıllı telefonu bırakıp tuşlu telefona geçiş yapmayı düşünür müsünüz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Editör: Meryem TORUN